به دنبال قرمز شدن کرونا؛ مراکز خرید و فروش خودرو تعطیل شد

به دنبال قرمز شدن کرونا؛ مراکز خرید و فروش خودرو تعطیل شد

از زمان همه گیری موج دوم ویروس کرونا در ایران، مسئولان دولتی و شهری تصمیم به اجرای طرح منع تردد شبانه گرفتند. طرحی که با تمام انتقادات وارد به آن، توانست تا حدودی از موج رفت و آمدها در ساعات پایانی شب، بکاهد. هر چند که مشکلات ترافیکی شدید در شهرهای بزرگ همچون تهران را هم به دنبال داشت. اکنون در میانه تعطیلات عید نوروز، ستاد ملی کرونا اعلام کرده که در تمامی شهرهای کشور ساعت منع تردد شبانه به جای ساعت قبلی (۲۱)‌ از ساعت ۲۲ تا ۳ صبح بامداد در نظر گرفته خواهد شد.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، در گفتگو با صدا سیما ساعات ممنوعیت تردد شبانه در نوروز را اعلام کرد. با توجه به گفته‌های وی در ایام نوروز در تمام شهرهای کشور، بدون در نظر گرفتن رنگ بندی کرونایی آنها، تردد از ۱۰ شب تا ۳ بامداد، ممنوع است. این محدودیت‌ها تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دارند و در این مدت، جلسات ستاد برای بررسی اوضاع، به طور مرتب برگزار می‌شوند و چنانچه وضع یک شهر بدتر شود، تغییراتی در محدودیت‌ها به وجود می‌آیند. همچنین اگر وضعیت یک شهر به رنگ قرمز درآید، ممنوعیت سفر اعمال می‌گردد و برای اجرای هر محدودیت جدیدی، ۲ تا ۳ روز مهلت داده خواهد شد.

این محدودیت‌ها در شرایطی ابلاغ شده‌است که بنابر اطلاعات فعلی (شنبه مورخ ۷ فرودین) تهران و کرج در زمره شهرهایی با رنگ بندی کرونایی نارنجی لحاظ شده اند و از این رو مسافرت شهروندان این شهرها دیگر مجاز نخواهد بود.

از سوی دیگر طبیعتاً در صورت افزایش شمار مبتلایان به کرونا در سایر شهرهای کشور٬‌ در حدود دو هفته زمان لازم خواهد بود تا نتایج سفرها مشخص شود و احتمالا فرصت طلایی برای جلوگیری از سفرها و تشدید بیماری از میان خواهد رفت.

همچنین براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، سفر به ۴۵ شهر با وضعیت نارنجی و قرمز زیر نیز ممنوع کرده بود که در تازه ترین آمار تعداد شهرهای قرمز از ۹ به ۲۳ شهر افزایش یافته است و همچنین تعداد شهرهای نارنجی (از جمله تهران و کرج)‌ نیز افزایش نشان می دهد و از این رو تردد در شهرهای مذکور مشمول جریمه یک میلیون تومانی (شهرهای قرمز) و ۵۰۰ هزار تومانی (شهرهای نارنجی)‌ خواهد بود..

به دنبال قرمز شدن کرونا؛ مراکز خرید و فروش خودرو تعطیل شد [به روز رسانی] - فروردین ۱۴۰۰

سید علی مفاخریان اعلام کرد: «از روز شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ تمامی مشاغل زیر مجموعه شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از جمله مرکز همگانی خرید و فروش خودرو چیتگر، خاوران، بازارچه حکیمیه و بازار پرندگان غرب برای حفظ سلامت مراجعین و شهروندان به مدت ۱۰ روز خدمت رسانی نخواهند داشت.»

وی با بیان اینکه ارائه خدمات در این مراکز همواره بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی و در فضای باز صورت می‌گرفت، افزود: «تعطیلی این واحدها بر اساس مصوبات اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر اعمال محدودیت در شهرستان‌های قرمز و تعطیلی مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ است.»

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato