ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

جدیدترین گزارش Speedtest از افزایش سرعت اینترنت موبایل در ایران خبر می‌دهد

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره وضعیت سرعت اینترنت در جهان منتشر می‌کند و حالا شاهد انتشار جدیدترین گزارش آن هستیم. در گزارش ماه مارس، سرعت اینترنت موبایل در ایران بهبود داشته، اما سرعت اینترنت ثابت کاهش ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۰

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره وضعیت سرعت اینترنت در جهان منتشر می‌کند و حالا شاهد انتشار جدیدترین گزارش آن هستیم. در گزارش ماه مارس، سرعت اینترنت موبایل در ایران بهبود داشته، اما سرعت اینترنت ثابت کاهش یافته است.

طبق گزارش ماه مارس، میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان افزایش داشته. سرعت جهانی اینترنت ثابت از ۹۷.۴۰ مگابیت بر ثانیه در فوریه ۲۰۲۱، به ۹۸.۷۶ مگابیت بر ثانیه در ماه مارس رسیده است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل جهان در مارس ۲۰۲۱

میانگین سرعت اینترنت موبایل در جهان هم افزایش چشمگیری داشته و از ۴۶.۸۳ مگابیت بر ثانیه در فوریه، به ۴۸.۴۰ مگابیت بر ثانیه در مارس رسیده است.

به سراغ اینترنت ثابت در کشورمان می‌رویم که طبق جدیدترین گزارش اسپیدتست با وجود صعود دو رتبه‌ای، نسبت به فوریه و ژانویه ۲۰۲۱ کاهش سرعت را تجربه کرده. سرعت اینترنت ثابت در ایران در ماه‌های ژانویه و فوریه به ترتیب برابر ۱۹.۴۲ و ۱۹.۵۳ مگابیت بر ثانیه بوده، اما در مارس به ۱۹.۱۳ مگابیت بر ثانیه رسیده است. ایران با این سرعت، در رتبه ۱۳۲ فهرست به چشم می‌خورد.

میانگین سرعت اینترنت ثابت در ایران مارس ۲۰۲۱

در سطح جهان تغییری در رتبه اول به چشم نمی‌خورد و سنگاپور همچنان در این جایگاه قرار دارد. میانگین سرعت اینترنت ثابت در این کشور به ۲۳۴.۴۰ مگابیت بر ثانیه می‌رسد. تایلند با یک رتبه صعود و با سرعت ۲۳۰.۵۹ مگابیت بر ثانیه در رتبه دوم قرار دارد. هنگ‌کنگ که سرعت اینترنت ۲۲۴.۷۳ مگابیت بر ثانیه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد، در رتبه سوم به چشم می‌خورد. در رتبه‌های بعدی به ترتیب رومانی و موناکو قرار دارند.

بالاترین سرعت اینترنت ثابت در مارس ۲۰۲۱

برخلاف اینترنت ثابت، سرعت اینترنت موبایل در ایران در ماه مارس بهبود داشته و به ۲۶.۳۸ مگابیت بر ثانیه رسیده که بالاترین سرعت در چند ماه اخیر محسوب می‌شود. سرعت اینترنت موبایل در ایران در ماه‌های ژانویه و فوریه ۲۰۲۱ به ترتیب برابر ۲۶.۰۹ و ۲۵.۵۵ مگابیت بر ثانیه بود. کشورمان با این سرعت و یک رتبه صعود، در رتبه ۸۳ فهرست جای گرفته است.

سرعت اینترنت موبایل در ایران
میانگین سرعت اینترنت موبایل در ایران در مارس ۲۰۲۱

امارات متحده عربی در ماه مارس توانسته با سرعت ۱۷۸.۵۲ مگابیت بر ثانیه بالاتر از سایر کشورها قرار بگیرد. بعد از امارات، کره جنوبی با سرعت ۱۷۰.۵۲ مگابیت بر ثانیه و یک پله صعود قرار گرفته. قطر هم با سرعت ۱۶۷.۴۰ مگابیت بر ثانیه، یک پله سقوط کرده و در رتبه سوم فهرست سریع‌ترین اینترنت موبایل در جهان جای گرفته است.

بالاترین سرعت اینترنت موبایل در مارس ۲۰۲۱

در رتبه چهارم چین با میانگین سرعت ۱۵۰.۴۰ مگابیت بر ثانیه به چشم می‌خورد. تا رتبه هشتم جدول، تغییری نسبت به ماه گذشته ایجاد نشده و برای مثال عربستان سعودی همچنان در رتبه پنجم قرار دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • saeid8383
  saeid8383 | ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

  کاش همین مقادیری که گفته شده می‌بود.فعلا یک دهم تا یک پنجم مقادیر گفته شده هست

 • نیماا
  نیماا | ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

  همین نتایج (که به جهان کلی فاصله داره) هم به نظر درست نیست. بیشتر مصرف کنندگان ثابت adsl دارن و بیشتر سرویس ها آپلودشون خیلی پایینه(1 تا 2 مگابیت). چطور میانگین 11 مگابیته؟!

 • avvvvab
  avvvvab | ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

  ADSL ما هر روز بدتر از دیروز
  با اشتراک 16 مگ مخابرات آپلود نیم خط کامنت بیش از 1 دقیقه طول میکشد

مطالب پیشنهادی