هنسی ونوم F5 آماده شکستن رکورد سریع‌ترین خودروی جهان است

هنسی ونوم F5 آماده شکستن رکورد سریع‌ترین خودروی جهان است

شرکت آمریکایی ساکن تگزاس یعنی هنسی دومین ابرخودرو خود با نام هنسی ونوم F5 را وارد فاز تست میدانی کرده‌است و پس از گذراندن این تست‌ها قرار است به  سمت شکستن رکورد بوگاتی شیرون حرکت کند. برای دستیابی به سرعت ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت٬‌ ونوم به یک موتور ۱۸۱۷ اسب بخاری مجهز است٬‌ این درحالیست که بوگاتی با شیرون ۱۵۰۰ اسب‌بخاری رسما اعلام کرده که تمایلی برای ادامه دادن نبرد خطرناک رکورد شکنی سرعت ندارد و از این پس تمرکز خود را بر روی موارد دیگری صرف خواهد کرد.

هنسی ونوم F5

بوگاتی شیرون توانست در یک جهت رکورد سرعت ۴۹۱ کیلومتر بر ساعت را ثبت کند. هنسی به دنبال ثبت رکورد ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت است. در تست اولیه هنسی توانست به رکورد ۳۲۱ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. این در حالی است که موتور V8 دو توربو ۶.۶ لیتری تنها نیمی از حداکثر قدرت ۱۸۱۷ اسب بخاری را تولید می‌کرد.

وزن این ابرخودرو نیز برابر با ۱۳۸۴ کیلوگرم است.

تست های میدانی در مقر اصلی هنسی در تگزاس و همینطور باند فرودگاه سابق نیروی هوایی آمریکا در آرکانزاس ادامه پیدا خواهد کرد. جان هنسی مالک این شرکت اعلام کرده است که به احتمال زیاد در مقر فضایی ناسا کندی دست به رکورد شکنی با این ابرخودرو خواهد زد.

گرچه اگر از نظر فنی این امکان مهیا نشود به سراغ جاده‌های خارج شهری خواهد رفت. کاری که پیش از این کونیخزگ و شلبی سوپرکارز موتور آن را انجام داده‌اند.

هنسی ونوم F5

گرچه هنسی ونوم F5 را برای حضور در پیست های اتومبیل رانی و با هدف امکان استفاده در سرعت های پایین تر نیز آماده خواهد کرد.

هنسی به دنبال شکست دادن تمامی رقبای خود از جمله بوگاتی و کونیخزگ است.

هاینریسی مهندس ارشد توسعه ونوم F5 پیش از این در شرکت شورلت مشغول به توسعه کوروت بوده است و امکان استفاده شهری از ونوم F5 را مشابه با یک دستگاه کوروت نسل جدید می‌داند.

هنسی ونوم F5

هنسی ونوم F5 دومین محصول با برند هنسی است. پیشتر این شرکت مدل GT را معرفی کرده بود که در مدتی نیز صاحب رکورد سریع ترین خودروی دنیا بود.

در اواسط سال گذشته میلادی شرکت شلبی سوپرکارز موتور قصد ثبت رکورد سرعت را کرد که در اینجا می‌توانید حواشی مربوط به آن را مطالعه کنید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato