ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مدیرعامل سیسکو: کمبود چیپ تا شش ماه آینده ادامه دارد

مدت‌هاست بسیاری از تولیدکنندگان در جهان با مشکل کمبود چیپ روبرو هستند. با وجودی که برخی تامین کنندگان از افزایش ظرفیت تولید خبر می‌دهند،‌ مدیرعامل سیسکو می‌گوید احتمالا تا شش ماه آینده نیز کماکان این ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۸:۳۰

مدت‌هاست بسیاری از تولیدکنندگان در جهان با مشکل کمبود چیپ روبرو هستند. با وجودی که برخی تامین کنندگان از افزایش ظرفیت تولید خبر می‌دهند،‌ مدیرعامل سیسکو می‌گوید احتمالا تا شش ماه آینده نیز کماکان این معضل گریبان‌گیر تولیدکنندگان خواهد بود.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که TSMC به عنوان بزرگترین تولیدکننده تراشه در جهان اواخر فروردین ماه اعلام کرده بود که تمام تلاش خود را برای تامین تراشه موردنیاز به کار بسته، البته گفته بود تا سال آینده میلادی جهان همچنان با مشکل تامین چیپ روبرو خواهد بود.

«چاک رابینز»، مدیرعامل سیسکو در آخرین مصاحبه مطبوعاتی خود اعلام کرد که کمبود جهانی چیپ مشکلاتی را به وجود آورده و احتمالا این مشکل تا شش ماه آینده نیز بر زنجیره تامین تاثیر خواهد داشت.

مدیرعامل سیسکو می‌گوید حداقل تا شش ماه آینده نیز با کمبود جهانی تراشه روبرو خواهیم بود تا این مقطع را پشت سر بگذاریم و تولیدکنندگان چیپ بتوانند ظرفیت‌های جدیدی را ایجاد کنند و انتظار می‌رود طی ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده با وضعیت بهتری روبرو باشیم.

چاک رابینز معتقد است ارتباط مستقیمی بین تقاضای بازار چیپ و شرایط همه‌گیری کرونا در جهان وجود دارد. وی می‌گوید:

«در شرایط همه‌گیری کرونا، نیاز به محصولاتی که حاوی تراشه هستند بیش از پیش افزایش یافته، همین مساله باعث شده تقاضای بازار به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند. این در حالی است که برخی تصور می‌کردند بیماری کرونا تاثیر نامطلوبی بر بازار خواهد گذاشت، حال آنکه با افزایش تقاضا روبرو هستیم.»

رابینز می‌گوید وقتی همه‌گیری کرونا در جهان پیش آمد، برخی تصور می‌کردند تولیدکنندگانی مانند سیسکو تقاضای کمتری به تامین کنندگان ارائه خواهند داد و بازار به سمت رکود خواهد رفت. اما این اتفاق نیفتاد و برعکس بازار با تقاضای بیشتری روبرو شد و تولیدکنندگان هم سفارش بیشتری به زنجیره تامین ارائه کردند. چنین شرایطی برای بسیاری از فعالان حوزه صنعت تعجب‌آور بود و بازار نیز با شوک کمبود مواد اولیه روبرو شد.

مدیرعامل سیسکو معتقد است که این وضعیت افزایش تقاضا کماکان ادامه خواهد داشت و رو به رشد خواهد بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی