ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مایکروسافت دو ماه دیگر ادوبی فلش را بطور کامل از ویندوز ۱۰ حذف می‌کند

مایکروسافت تابستان امسال شروع به حذف کامل ادوبی فلش از سیستم عاملش می‌کند. «آپدیت برای حذف ادوبی فلش پلیر» که آن را بطور دائمی از ویندوز ۱۰ حذف می‌کند، از ماه ژوئیه اجباری می‌شود. اگر ...

مایکروسافت تابستان امسال شروع به حذف کامل ادوبی فلش از سیستم عاملش می‌کند. «آپدیت برای حذف ادوبی فلش پلیر» که آن را بطور دائمی از ویندوز ۱۰ حذف می‌کند، از ماه ژوئیه اجباری می‌شود.

اگر کاربران بروزرسانی نیمه اول ۲۰۲۱ ویندوز ۱۰ که احتمالا در ماه جاری میلادی منتشر می‌شود را دریافت کنند، این نرم افزار از روی سیستم آن‌ها حذف خواهد شد. آپدیت جدید در کنار ویندوز ۱۰، برای سیستم عامل‌های قدیمی‌تر مانند ویندوز ۸، ویندوز سرور ۲۰۱۲ و ویندوز Embedded 8 Standard هم در دسترس خواهد بود.

ردموندی‌ها پشتیبانی از فلش در مرورگر اج را با انتشار یک بروزرسانی متوقف کرده‌اند و بسیاری از کاربران احتمالا آن را بطور خودکار دریافت و نصب کرده‌اند. حالا این کمپانی فلش پلیر باندل با ویندوز را می‌خواهد حذف کند. به گفته مایکروسافت، این بروزرسانی نسخه‌ای از ادوبی فلش پلیر که به صورت دستی از منابع دیگری نصب شده باشد را پاک نخواهد کرد.

ادوبی فلش

این موضوع می‌تواند به یک مشکل امنیتی تبدیل شود، اما با توجه به توقف پشتیبانی خود ادوبی از این برنامه، نگرانی در این زمینه وجود ندارد. این کمپانی در پایان ۲۰۲۰ به پشتیبانی از فلش پلیر پایان داد.

سال‌هاست عمر فلش به پایان رسیده و شرکت‌ها یکی پس از دیگری به پشتیبانی از آن خاتمه می‌دهند. مرورگرهای مطرح از سال ۲۰۱۶ دیگر از آن پشتیبانی نمی‌کنند و ادوبی خودش هم پشتیبانی از آن را متوقف کرده است.

با توجه به توقف پشتیبانی از فایل‌های فلش، اینترنت آرشیو یک فایل پشتیبان از هزاران بازی و انیمیشن فلش تهیه کرده تا آن را برای کاربران آینده حفظ کند. در حقیقت فایل‌های فلش بخشی از تاریخ اینترنت هستند و با تهیه این مجموعه، احتمالا هیچ وقت فراموش نخواهند شد. با این حال باید منتظر ماند و دید چه زمانی استفاده از آن‌ها کاملا توقف کاربران متوقف می‌شود و کاربران دیگر تمایلی به استفاده از آن‌ها نخواهند داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی