ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آمازون پیش از تصاحب Wickr، قصد خرید پیام‌رسان امن سیگنال را داشته است

پس از اعلام خبر تغییر سیاست‌های واتس‌اپ، سیگنال مورد توجه فوق‌العاده‌ای از سوی کاربران قرار گرفت و توانست در مدت کوتاهی، افراد زیادی را جذب خودش کند. حالا گزارشی جدید می‌گوید آمازون پیش از خرید ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۵ تیر ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۰

پس از اعلام خبر تغییر سیاست‌های واتس‌اپ، سیگنال مورد توجه فوق‌العاده‌ای از سوی کاربران قرار گرفت و توانست در مدت کوتاهی، افراد زیادی را جذب خودش کند. حالا گزارشی جدید می‌گوید آمازون پیش از خرید Wickr، به دنبال تصاحب سیگنال بوده است.

آمازون همین دیروز از خرید Wickr خبر داد، سرویس پیام‌رسان امنی که میان شرکت‌ها و همچنین آژانس‌های دولتی محبوبیت بالایی دارد. شرایط این قرارداد هنوز مشخص نشده اما مدیر ارشد امنیت اطلاعات سرویس‌های وب آمازون (AWS)، «استفان اشمیت» در یک پست گفته «ارتباطات امن سرعت می‌گیرد.»

چند وقتی می‌شود که آمازون به دنبال بهبود توانایی‌های رمزگذاری AWS است و به این موضوع پی برده که با تصاحب سرویس‌های پیام‌رسان امن می‌تواند سریعتر به اهدافش دست یابد. حالا طبق اعلام دو منبع، این کمپانی می‌خواسته پیام‌رسان امن سیگنال را تصاحب کند. به گفته یکی از آن‌ها، در حال حاضر اکثر مدیران ارشد آمازون در تیم S، برای ارتباط با دیگران از سیگنال استفاده می‌کنند.

آمازون سیگنال

با وجود چنین برنامه‌ای، در نهایت ایده تصاحب سیگنال کنار رفته چرا که AWS تنها پایگاه کاربری این پیام‌رسان را ارزشمند می‌داند. علاوه بر این، آمازون نمی‌توانسته ارزش بالای آن را در مقایسه با شرکت‌های نرم‌افزاری دیگر توجیه کند. در کنار این موارد، ساختار قانونی کنونی سیگنال به گونه‌ای است که تصاحب آن را به کاری دشوار تبدیل می‌کند. خالق این پیام‌رسان هم علاقه چندانی به غول‌های فناوری ندارد.

به گفته یکی از منابع، تصاحب Wickr اقدام منطقی‌تر محسوب می‌شود چرا که هم قیمت پایین‌تری دارد و هم در زمینه رمزنگاری پتنت‌هایی ارزشمندی دارد که آمازون به سرعت می‌تواند از آن‌ها استفاده کند. علاوه بر این، Wickr باعث حضور سریعتر و گسترده‌تر AWS در بخش عمومی می‌شود. در حال حاضر برخی آژانس‌های دولتی مانند CIA در حال استفاده از AWS هستند و خواستار رمزگذاری سرتاسری قدرتمندتری شده‌اند.

در حال حاضر آمازون و همچنین سیگنال به گزارش اخیر واکنشی نشان نداده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی