ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مقایسه بنچمارک‌های پیش نمایش ویندوز ۱۱ با ویندوز ۱۰: تفاوت چقدر است؟

مایکروسافت با معرفی ویندوز ۱۱ سوالات زیادی را برای کاربران به وجود آورد، ولی شاید مهم‌ترین سوال این باشد که عملکرد ویندوز ۱۱ در مقایسه با نسخه قبلی روی سیستم کاربران چگونه خواهد بود؟ حالا ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۵ تیر ۱۴۰۰ | ۱۹:۰۰

مایکروسافت با معرفی ویندوز ۱۱ سوالات زیادی را برای کاربران به وجود آورد، ولی شاید مهم‌ترین سوال این باشد که عملکرد ویندوز ۱۱ در مقایسه با نسخه قبلی روی سیستم کاربران چگونه خواهد بود؟ حالا نتایج بنچمارک پیش نمایش ویندوز 11 و ویندوز 10 منتشر شده‌اند.

نصب نسخه پیش‌نمایش ویندوز ۱۱ روی چندین لپ‌تاپ مختلف نشان داده که مشکلی خاصی برای دستگاه‌ها به وجود نمی‌آید، اما برای پاسخگویی به این سوال که سیستم کندتر می‌شود یا سریع‌تر باید نگاه دقیق‌تری به بنچمارک‌ها داشته باشیم.

البته برای دریافت پاسخ رسمی باید منتظر نسخه نهایی ویندوز ۱۱ بمانیم. چیزی که در حال حاضر در اختیار کاربران قرار گرفته و بسیاری آن را روی سیستم‌های خود نصب کرده‌اند، صرفا نسخه پیش‌نمایش اینسایدرهاست. این نسخه هنوز باید مسیر زیادی را طی کند تا باگ‌ها برطرف شود و با یک سیستم عامل کامل روبرو شویم.

مقایسه نتایج بنچمارک پیش نمایش ویندوز ۱۱ روی سرفیس لپ‌تاپ گو و لپ‌تاپ Alienware Area-51m با ویندوز ۱۰ نتایج جالبی را به ما نشان می‌دهد. ویندوز ۱۰ روی Alienware در بنچمارک گیک‌بنچ امتیاز ۳۰,۲۷۱ و در Cinebench امتیاز ۱,۹۹۴ را کسب کرده، در حالی که نتایج عملکرد پیش نمایش ویندوز ۱۱ با ورژن ۲۲۰۰۰.۵۱ به‌ترتیب ۲۹,۴۴۴ و ۱,۸۱۰ بوده است. نکته جالب این‌جاست که این قضیه در بنچمارک 3D Mark Port Royale برعکس بوده و ویندوز ۱۱ با ۶,۱۰۸ امتیاز بهتر از ویندوز ۱۰ با ۵,۷۶۹ امتیاز ظاهر شده است.

این مقایسه روی سرفیس لپ‌تاپ گو از کسب امتیاز ۲,۹۸۳ در گیک‌بنچ و ۱,۰۳۴ در Cinebench برای ویندوز ۱۰ و امتیاز ۳,۳۹۹ و ۱,۰۹۶ برای ویندوز ۱۱ خبر می‌دهد. در مجموع به نظر می‌رسد که استفاده از نسخه بتای ویندوز ۱۱ روی این دو لپ‌تاپ تفاوت چندانی با ویندوز ۱۰ ندارد.

البته در سرفیس لپ‌تاپ گو که محصولی ارزان‌تر با قیمت ۷۰۰ دلاری است، از جدیدترین نسخه بنچمارک‌ها استفاده شده، در حالی که در Alienware با نسخه قدیمی‌تر بنچمارک‌ها روبه‌رو هستیم و عملکرد ویندوز ۱۱ کمی ضعیف‌تر بوده است.

مجددا باید تاکید کنیم که مقایسه نسخه نهایی ویندوز ۱۰ با پیش نمایش ویندوز ۱۱ شاید چندان منصفانه نباشد و بهتر است منتظر عرضه نسخه نهایی سیستم عامل جدید مایکروسافت بمانیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی