همه چیز درباره آیفون 13
کوئنیگزگ جسکو با ۱۵۷۸ اسب بخار قدرت و سرعت بیش از ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت تولید شد

کوئنیگزگ جسکو با ۱۵۷۸ اسب بخار قدرت و سرعت بیش از ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت تولید شد

کوئنیگ زگ به طور رسمی تولید ابرخودرو جدید خود با نام جسکو را آغاز کرد. این شرکت سوئدی قرار است تنها ۱۲۵ دستگاه جسکو تولید کند و اولین موعد تحویل آن نیز بهار سال ۲۰۲۲ میلادی است. جسکو در نمایشگاه ژنو سال ۲۰۱۹ میلادی برای اولین بار به نمایش گذاشته شده بود و با قدرت ۱۵۷۸ اسب بخار و حداکثر سرعتی بیش از ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت قرار است مدعی رکورد سریعترین خودرو جهان باشد.

کوئنیگ زگ برای نشان دادن مدل تولیدی از رنگ آمیزی نارنجی رنگ کلاسیک خود که پیش از این در سال ۲۰۰۴ میلادی در مدل CCR استفاده کرده بود.

مدیرعامل و بنیانگذار این شرکت کریستین ون کوئنیگ زگ در رابطه با آغاز تولید این محصول گفته که این شرکت هیجان بسیار زیادی دارد تا تمامی ۱۲۵ دستگاه جسکو و جسکو آبسولوت را تحویل مشتریان دهد.

همانطور که می‌دانید این ابرخودرو در دو مدل یکی با بال عقب با قابلیت تولید حداکثر نیروی رو به پایین و دیگری بدون بال عقب برای رسیدن به حداکثر سرعت ۵۰۰ کیلومتر بر ساعتی عرضه خواهد شد. این ابرخودرو برچسب قیمتی برابر با ۲.۳ میلیون پوند دارد.

یک موتور V8 مجهز به ۲ توربوشارژر با میل لنگ فورج کاری شده و سیستم تزریق مستقیم هوا، توانایی تولید ۱۲۶۲ اسب بخار قدرت با سوخت بنزین معمولی با اکتان ۹۵ را دارد. در صورت استفاده از سوخت اتانول E85، این رقم به مرز ۱۵۷۸ اسب بخار خواهد رسید و حداکثر گشتاور آن نیز برابر با ۱۵۰۰ نیوتن متر است. وزن این ابرخودرو برابر با ۱۴۰۰ کیلوگرم است.

گوئنیگ زگ از یک پلت فرم کاملا جدید برای تولید جسکو استفاده کرده است و در نتیجه ابعاد آن کمی به نسبت مدل آگرا بزرگ‌تر است. به مدد پکیج آیرودینامیکی کاملا جدید این ابرخودرو توانایی تولید نیروی رو به پایین برابر با ۱۰۰۰ کیلوگرم را دارد.

یکی از ابتکارات فنی این شرکت ساخت یک گیربکس کاملا جدید ۹ سرعته مجهز به ۷ صفحه کلاچ خیس است که تنها برابر با ۹۰ کیلوگرم وزن دارد. این گیربکس توانایی تعویض دنده در کمتر از ۲۰ میلی ثانیه را دارد و در نتیجه سریع ترین گیربکسی است که در حال حاضر در صنعت خودروسازی استفاده می‌شود.

در داخل اتاق نیز از یک صفحه نمایش لمسی با قابلیت SmartCentre بهره گرفته شده است. همچنین یک صفحه لمسی بر روی فرمان تعبیه شده است. پشت آمپری نیز به خود فرمان چسبیده است و با چرخش فرمان می‌چرخد.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato