مدیرعامل توانیر: یک میلیارد تومان پاداش بابت گزارش‌ مراکز استخراج رمزارز پرداخت کرده‌ایم

مدیرعامل توانیر: یک میلیارد تومان پاداش بابت گزارش‌ مراکز استخراج رمزارز پرداخت کرده‌ایم

مدیرعامل توانیر: یک میلیارد تومان پاداش بابت گزارش‌ مراکز استخراج رمزارز پرداخت کرده‌ایم

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان این که تا کنون ۲۰۰ هزار دستگاه ماینر غیرمجاز در کشور شناسایی شده است اعلام کرد یک میلیارد تومان پاداش بابت گزارش‌های مردمی از مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز، پرداخت کرده‌ایم.

«محمدحسن متولی زاده» در مراسم بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از مرکز راهبردی و پایش صنعت برق، به شناسایی ۲۰۰ هزار دستگاه ماینر غیر مجاز در کشور اشاره کرد و گفت:

«برق مصرفی این دستگاه‌ها، معادل ۸۰۰ مگاوات ظرفیت نیروگاهی است که در بخش‌های مختلف خانگی، صنعتی و دیگر مراکز نصب شده بودند. این ماینرها با کمک دستگاه‌های قضایی، اطلاعاتی و گزارشات مردمی شناسایی و ضبط شدند که علاوه بر جرایم سنگین حداقل تا پایان سال بازگشت داده نمی‌شوند.»

پاداش استخراج رمزارز

به گفته وی ۲۷ درصد از این تعداد کشفیات با گزارش‌های مردمی شناسایی و ضبط شده است. در همین راستا نیز تاکنون یک میلیارد تومان پاداش به گزارش‌های مردمی و افرادی که مراکز غیر مجاز رمزارز را معرفی کرده اند پرداخت شده است.

شرکت برق از سال گذشته وعده داده بود افراد با معرفی مراکز غیر مجاز استخراج رمزارزها تا ۲۰ میلیون تومان جایزه دریافت خواهند کرد.

«مصطفی رجبی مشهدی»، سخنگوی صنعت برق پیش‌تر اعلام کرده بود با توجه به این که ممکن است تعداد زیادی از فعالان غیرمجاز رمزارزها در بخش خانگی شبکه توزیع برق فعالیت و به شبکه خانگی و تجهیزات هموطنان آسیب وارد کنند، مشارکت مردم در شناسایی مراکز غیرمجاز استخراج رمزارزها در کشور را یکی از بهترین و عملیاتی‌ترین شیوه‌های ممکن دانسته بود. او همچنین تاکید داشت اطلاعات هم‌وطنانی که گزارش مراکز غیر مجاز رمز ارزها را می‌دهند، محرمانه خواهد ماند.

لازم به ذکر است سخنگوی ناجا نیز ظهر امروز از جمع آوری ۲۲ هزار ماینر غیر مجاز در کشور خبر داده و در اینباره گفته: «جمع آوری ماینرهای غیر مجاز که موجب قطعی برق شده و به طور مستقیم بر زندگی مردم اثر دارد در قالب طرحی ویژه پیگیری و جمع آوری می‌شوند.»

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل