ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پلیس فتا روبیکا
تکنولوژی

ورود پلیس فتا به ماجرای روبیکا؛ وعده پیگیری تخلفات داده شد

معاونت اجتماعی پلیس فتا ناجا در خصوص حواشی به وجود آمده در رابطه با اپلیکیشن روبیکا، بیانیه‌ای را صادر و اعلام کرد کلیه تخلفات مربوطه در کارگروه ویژه و تخصصی پلیس فتا مطرح شده است ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۱۴

معاونت اجتماعی پلیس فتا ناجا در خصوص حواشی به وجود آمده در رابطه با اپلیکیشن روبیکا، بیانیه‌ای را صادر و اعلام کرد کلیه تخلفات مربوطه در کارگروه ویژه و تخصصی پلیس فتا مطرح شده است و نتیجه اقدامات متعاقبا اعلام خواهد شد. آن طور که در این بیانیه آمده، پلیس فتا ضمن استخراج ادله دیجیتال مرتبط با تخلفات صورت گرفته قصد دارد نتیجه اقدامات‌ را به زودی منتشر کند.

طی چند روز گذشته کاربران زیادی از جمله فوتبالیست‌های مشهور تیم پرسپولیس و برخی از کاربران دیگری که در اینستاگرام فعالیت دارند، اعلام کرده‌اند که بدون اطلاع آن‌ها، اکانتی به اسم‌شان در روبیکا ساخته شده است.

این موضوع با واکنش‌های زیادی در فضای مجازی همراه شده و در جدیدترین آن‌ها، پلیس فتا با انتشار بیانیه‌ای از ورود به ماجرا خبر داده است. در متن این بیانیه آمده است:

«مستند بر رصدهای صورت گرفته و گزارشات متعدد مردمی به پلیس فتا از سوی کاربران عادی و تعداد زیادی از چهره‌های مطرح شده هنری و ورزشی مبنی بر «استفاده غیر مجاز از اطلاعات شخصی کاربران و ایجاد حساب کاربری بدون اطلاع و اجازه افراد»، کلیه موارد و تخلفات مربوطه هم اکنون در کارگروه ویژه و تخصصی پلیس فتا مطرح شده است.»

آن طور که در این بیانیه آمده، پلیس فتا ضمن استخراج ادله دیجیتال مرتبط با تخلفات صورت گرفته، در حال پی گیری مراتب بوده و نتیجه اقدامات‌شان متعاقبا اعلام خواهد شد.

پلیس فتا روبیکا

معاون تنظیم‌گیری اجتماعی ساترا نیز با انتشار یک رشته توییت اعلام کرده بود که روبیکا طی دوران فعالیت خود تخلفات متعددی داشته و ضرورت دارد که این فعالیت‌ها اصلاح و قانونمند شوند.

روبیکا در آخرین بیانیه خود درباره این موضوع، تاکید داشت که سلب شناسه کاربری بدون کسب اجازه از مالک کانال یا صفحه امکان پذیر نیست. آن‌ها از صاحب‌نظران حوزه راهکاری برای حل بهبود فرآیند ثبت کانال و صفحات خواسته بودند تا با همفکری این مشکل حل شود. پیش‌تر روبیکا اعلام کرده بود که امکان کنترل این اکانت‌ها به دست صاحبین اصلی آن‌ها و یا حذف آن‌ها وجود دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • porsesh
    porsesh | ۲۶ مرداد ۱۴۰۰

    داغونش می‌کنم بیچاره‌ش می‌کنم نابودش می‌کنهم .‌‌.. در مملکت عدالت و قانون حق مردم رو ضایع می‌کنی؟ پدرسوخته. مگه نمی‌دونی اینجا کجاس؟

مطالب پیشنهادی