انتشار تصویری از جعبه آیفون ۱۳ که نحوه حذف پلاستیک از آن را نشان می‌دهد

انتشار تصویری از جعبه آیفون ۱۳ که نحوه حذف پلاستیک از آن را نشان می‌دهد

اپل به عنوان بخشی از تلاش‌های محیط زیستی‌اش، پلاستیک روی بسته‌بندی آیفون ۱۳ را حذف کرده و اکنون تصویری از جعبه این دستگاه، چنین موضوعی را به نمایش می‌گذارد. این عکس نشان می‌دهد امنیت جعبه‌ها بدون پلاستیک هم تامین شده و باز شدن بسته‌بندی توسط یک برچسب امنیتی مشخص می‌شود.

با این کار خیال اپل و کاربران از دست‌کاری بسته‌بندی راحت می‌شود و با نوعی مهر تایید روی اصالت کالای خریداری روبه‌رو هستیم. اپل سال‌هاست که از یک مدل پلاستیک روی محصولات خود استفاده می‌کند و نحوه باز شدن محصولات نیز شبیه یکدیگر هستند.

اپل سال گذشته اقدام به حذف شارژر از آیفون کرد و امسال نیز با حذف پلاستیک قدمی دیگر برای حفظ محیط زیست برداشته است. بیشتر نگرانی‌ها برای امنیت بسته‌بندی و حفظ محتویات آن بود که با توجه به عکس منتشر شده، ظاهرا کوپرتینویی‌ها با برچسبی به این نگرانی‌ها پایان می‌دهند.

به گفته اپل، با حذف پلاستیک از بسته‌بندی آیفون ۱۳ از ورود ۶۰۰ تن زباله به محیط زیست جلوگیری شده و این شرکت قول داده تا سال ۲۰۲۵، پلاستیک را به طور کامل از جعبه تمام محصولات خود حذف کند. اپل در وب‌سایت خود درباره این گوشی نوشته شاسی آن و همینطور مواد به کار رفته روی برد اصلی و بخش مدیریت باتری، طلای مورد استفاده روی برد آیفون و سیم دوربین‌ها همگی از عناصر ۱۰۰ درصد بازیافتی هستند. حتی خطوط آنتن که روی فریم آیفون به کار رفته از عناصر بازیافتی ساخته شده‌اند.

تغییرات اقلیمی زندگی انسان‌ها را با خطر بزرگی مواجه کرده و اگر به فکر تغییر رویه نباشیم، ممکن است منابعی برای نسل‌های آینده باقی نماند. اپل اعلام کرده تا سال ۲۰۳۰ به یک شرکت کربن خنثی تبدیل می‌شود. کوپرتینویی‌ها برای دستیابی به این هدف باید دست به کارهای بزرگی بزنند و انتظار می‌رود در آینده اطلاعات بیشتر و جزئیات دقیق‌تری درباره برنامه‌هایشان منتشر کنند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato