ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

فیسبوک پورتال گو و نسل جدید پورتال پلاس معرفی شدند

فیسبوک از دو دستگاه «پورتال» جدید برای تماس‌های ویدیویی رونمایی کرده که یکی از آن‌ها برای اولین بار به باتری مجهز شده است. این دستگاه‌ها پورتال گو و پورتال پلاس نام دارند و به ترتیب ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۰

فیسبوک از دو دستگاه «پورتال» جدید برای تماس‌های ویدیویی رونمایی کرده که یکی از آن‌ها برای اولین بار به باتری مجهز شده است. این دستگاه‌ها پورتال گو و پورتال پلاس نام دارند و به ترتیب با قیمت‌های ۱۹۹ و ۳۴۹ دلار به بازار می‌آیند.

دستگاه اول پورتال گو است که نمایشگری ۱۰ اینچی با طراحی قابل حمل و باتری مستقل دارد. دستگاه دوم پورتال پلاس نام دارد که با نمایشگر ۱۴ اینچی دارای طراحی ظریف‌تری است. پورتال پلاس اولین بار سه سال پیش معرفی شده بود. فیسبوک این دو دستگاه را از تاریخ ۲۷ مهر (۱۹ اکتبر) راهی بازار می‌کند.

پورتال گو دوربینی با زاویه دید عریض دارد که کاربر را ردیابی می‌کند. این دستگاه برای اولین بار از باتری بهره می‌برد و از این رو به جریان پیوسته برق نیازی ندارد. از سوی دیگر، پورتال پلاس مشابه نسل قبلی است و صرفا بدون قابلیت چرخش نمایشگر از حالت عمودی به افقی عرضه می‌شود. هر دو نمایشگر جدید فیسبوک دارای پوشش فیزیکی شاتر هستند تا حریم خصوصی کاربر را حفظ کنند.

محصولات پورتال فیسبوک با هدف برقراری تماس‌های صوتی طراحی شده‌اند. به همین خاطر، در جدیدترین نسخه نرم‌افزار این دو دستگاه تمرکز بیشتری روی تماس‌های ویدیویی از راه دور شده است. نسخه جدید اپلیکیشن تقویم در این دو دستگاه می‌تواند با سرویس Outlook یا گوگل سینک شود. همچنین امکان برقراری مستقیم تماس از صفحه خانگی پورتال فراهم شده است.

همه دستگاه‌های پورتال حالا از سرویس‌های «زوم»، «بلوجینز»، «وبکس» و «گوتومیتینگ» پشتیبانی می‌کنند. در آینده هم امکان استفاده از سرویس مایکروسافت «تیمز» به این دستگاه‌ها اضافه خواهد شد. فیسبوک همچنین قابلیتی به نام Portal for Business را معرفی کرده که به درد مدیریت دستگاه‌های پورتال توسط شرکت‌ها می‌خورد.

به گفته فیسبوک، پورتال مینی ۸ اینچی حالا از رده خارج خواهد شد اما پورتال تی‌وی و پورتال ۱۰ اینچی ۲۰۱۹ همچنان در دسترس علاقه‌مندان باقی می‌مانند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی