فاکسکان با معرفی سه خودروی برقی وارد صنعت خودروسازی شد

فاکسکان با معرفی سه خودروی برقی وارد صنعت خودروسازی شد

فاکسکان با رونمایی از سه خودروی برقی، ورود خود را به عرصه خودروسازی اعلام کرد. این خودروها مدل C، مدل E و مدل T نام دارند و با همکاری شرکت تایوانی Yulon Motor Co Ltd. Friends توسعه پیدا کرده‌اند. فاکسکان در تلاش است سال ۲۰۲۳ این خودروها را وارد بازار کند.

نکته جالب توجه اینکه نام‌های برگزیده شده توسط فاکسکان یادآور نخستین مدل‌های تولیدی فورد هستند. همانگونه که قبلا نیز به اطلاعتان رسانده‌ایم، این خودروها از یک پلتفرم اختصاصی پیشرفته سود برده و با برند فاکستران (Foxtron) عرضه خواهند شد.

فاکستران مدل C در کلاس کراس‌اوورهای کامپکت قرار می‌گیرد و مدل E یک سدان پرچمدار است که ماموریت طراحی آن را استودیوی معروف پینین‌فارینا بر عهده داشته؛ مدل T نیز یک اتوبوس برقی است که برای سرویس‌های حمل و نقل عمومی طراحی شده است.

در زمان فعلی فاکسکان به جزئیات پیشرانه و مشخصات فنی اشاره چندانی نداشته و فقط به برخی اطلاعات کلی بسنده کرده است. برای مثال کراس‌اوور مدل C برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به ۳.۸ ثانیه زمان نیاز دارد که در صورت تحقق در دنیای واقعی رکورد قابل توجهی محسوب می‌شود. فاکسکان می‌گوید این کراس‌اوور با شارژ کامل باتری می‌تواند ۴۳۵ مایل یا ۷۰۰ کیلومتر مسافت را پشت سر بگذارد که آن هم در صورت تحقق رقم مناسبی است.

سدان مدل E به یک پیشرانه ۷۵۰ اسب بخاری مجهز شده و قادر است صفر تا صد را در عرض فقط ۲.۸ ثانیه طی کند. اگر این رکورد درست از آب دربیاید، باید گفت با یک سوپرسدان برقی روبرو خواهیم بود. این خودرو هم با باتری پر ۴۶۶ مایل یا ۷۵۰ کیلومتر برد دارد. اتوبوس مدل T هم با یک بار شارژ امکان پیمایش مسافت ۲۵۰ میلی یا ۴۰۰ کیلومتری را خواهد داشت.

ناگفته نماند فاکسکان به منظور زمینه‌سازی تولید خودروهای برقی خود، چندی پیش کارخانه متعلق به استارتاپ لردزتاون را در ایالات متحده خریداری کرد. این غول معروف جهان تکنولوژی در ماه آگوست هم یک کمپانی ساخت تراشه را در سرزمین مادری خود یعنی تایوان تصاحب نمود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato