ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

تمام کاربران توییتر سیستم عامل اندروید و iOS می‌توانند میزبان Spaces باشند

توییتر برای اولین بار سال گذشته از قابلیت گفتگوی صوتی Spaces رونمایی کرد تا به شیوه خود با کلاب هاوس رقابت کند، اما این ویژگی در دسترس کاربرانی با حداقل ۶۰۰ فالوور قرار گرفته بود. ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳۰ مهر ۱۴۰۰ | ۱۸:۰۰

توییتر برای اولین بار سال گذشته از قابلیت گفتگوی صوتی Spaces رونمایی کرد تا به شیوه خود با کلاب هاوس رقابت کند، اما این ویژگی در دسترس کاربرانی با حداقل ۶۰۰ فالوور قرار گرفته بود. تقریبا یک سال پس از معرفی این ویژگی، توییتر اکنون برای تمام کاربران خود امکان ساخت Spaces را فراهم کرده است.

با توجه به اینکه توییتر وعده داده بود که تمام کاربران از ماه آوریل می‌توانند با استفاده از ویژگی Spaces گفتگوی صوتی با دوستان خود را آغاز کنند، به نظر می‌رسد کمی از برنامه خود عقب مانده است. با این وجود، تیم Spaces با ارسال یک توییت این تغییر بزرگ را اعلام و خاطر نشان کردند که کاربران هر دو سیستم عامل اندروید و iOS اکنون می‌توانند میزبان Spaces باشند. آن‌ها همچنین نحوه ساخت آن را نشان دادند که در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید.

توییتر

همزمان با هجوم بسیاری از اپلیکیشن‌ها و پلتفرم‌ها به سوی گفتگوی صوتی، توییتر نیز در سال جاری توجه زیادی به قابلیت Spaces خود داشته است. این شرکت اخیرا مجموعه از ویژگی‌های جدید مانند امکان افزودن میزبان مشترک و وجود حداکثر ۱۰ سخنگو را برای قابلیت گفتگوی صوتی خود ارائه کرده است. توییتر همچنین ویژگی‌های دیگری مانند Ticketed Spaces را برای کسب درآمد در دسترس کاربران خود قرار داد.

البته تمام این ویژگی‌ها زمانی معرفی شده بودند که تمام کاربران این پلتفرم نمی‌توانستند Spaces جدیدی ایجاد کنند.

اپلیکیشن کلاب هاوس که در زمان قرنطینه خانگی کاربران با ارائه پلتفرم گفتگوی صوتی خود توانست به موفقیت برسد، در ماه جولای گذشته بدون نیاز به دعوتنامه در دسترس تمام کاربران قرار گرفت و همچنین دسترسی کاربران اندروید نیز به آن باز شد. با وجود ارائه ویژگی ساخت Spaces جدید برای تمام کاربران توییتر و رشد قابلیت گفتگوی صوتی این پلتفرم باید دید در ادامه رقابت این دو شبکه اجتماعی به چه صورت ادامه پیدا خواهد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی