تسلا از احتمال پذیرش مجدد بیت کوین خبر داد

تسلا از احتمال پذیرش مجدد بیت کوین خبر داد

شرکت تسلا در جدیدترین اظهاریه مالی خود به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اعلام کرده که ممکن است در آینده دوباره محصولات و خدمات خود را از طریق رمزارزها مانند بیت کوین به فروش برساند.

تسلا در اظهاریه مالی ماه سپتامبر به SEC اعلام کرده که شاید در آینده دوباره تراکنش‌های رمزارزی را قبول کند. ظاهرا این شرکت به ارزیابی شرایط بازار ادامه می‌دهد تا در صورت امکان دوباره پذیرش رمزارز داشته باشد. این شرکت همچنین باور دارد که رمزارزها می‌توانند یک ابزار بلندمدت برای ذخیره‌سازی ارزش و روشی برای پرداخت باشند. تسلا می‌گوید:

«ما به پتانسیل‌های بلندمدت دارایی‌های دیجیتالی چه به عنوان سرمایه‌گذاری و چه به عنوان جایگزین سیالی برای پول نقد باور داریم.»

تسلا بیت کوین

تسلا در بازه زمانی ماه ژانویه تا مارس امسال از بیت کوین به عنوان یکی از روش‌های خرید خودروهای برقی خود پشتیبانی می‌کرد. این شرکت همچنین در سه‌ماهه نخست سال جاری میلادی ۱.۵ میلیارد دلار از سرمایه‌های خود را به منظور سرمایه‌گذاری به بیت کوین تبدیل کرد.

با این حال، به دنبال انتقاداتی که پیرامون اثر منفی استخراج بیت کوین بر محیط زیست به وجود آمد، تسلا خیلی زود پشتیبانی از بیت کوین را متوقف کرد. ایلان ماسک در ماه ژوئن یادآور شد که اگر حداقل نیمی از نرخ هش شبکه بیت کوین به انرژی‌های تجدیدپذیر وصل شود، این شرکت دوباره پشتیبانی از پرداخت‌های بیت کوینی را در نظر می‌گیرد.

ارزش بازار تسلا امروز پس از اعلام خبر قرارداد این شرکت با Hertz از مرز ۱ تریلیون دلار فراتر رفت. ایلان ماسک به‌تازگی در پاسخ به سوال کاربری در توییتر که از او پرسیده بود چقدر کوین «شیبا اینو» دارد، نوشت: «هیچی.» به‌رغم محبوبیت و رشد خیره‌کننده‌ای که شیبا اینو در چند وقت اخیر داشته، ماسک مدعی شد که فقط بیت کوین، اتریوم و دوج کوین دارد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato