ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

فورد برانکو DR معرفی شد؛ یک سوپر شاسی‌بلند 400 اسب بخاری برای مسابقات رالی بیابانی

فورد از نسخه DR شاسی‌بلند برانکو رونمایی کرد. این نسخه که برای مسابقات رالی بیابانی توسعه یافته، به یک موتور 5 لیتری V8 با 400 اسب بخار مجهز شده و سیستم تعلیق آن از نظر ...

سعید علیپور
نوشته شده توسط سعید علیپور | ۱۴ آبان ۱۴۰۰ | ۲۲:۳۰

فورد از نسخه DR شاسی‌بلند برانکو رونمایی کرد. این نسخه که برای مسابقات رالی بیابانی توسعه یافته، به یک موتور 5 لیتری V8 با 400 اسب بخار مجهز شده و سیستم تعلیق آن از نظر عملکرد در رده‌ای بسیار بالاتر از مدل استاندارد قرار دارد. به گفته فورد از این نسخه تنها 50 دستگاه و با قیمت پایه‌ای در حدود 250 هزار دلار تولید خواهد شد.

با بازنگری‌های صورت گرفته در سیستم تعلیق و استفاده از کمک‌فنرهای ساخت شرکت Muiltimatic، میزان جابجایی چرخ‌های برانکو DR در محور جلو 55.1 درصد و در محور عقب 58.6 درصد افزایش یافته است. با اتکا به همین کمک‌فنرها زوایای ورود، خروج و شکست برانکو DR به ترتیب برابرند با 47، 37 و 33 درجه.

مثل دیگر اتومبیل‌های مسابقه‌ای در داخل کابین فورد برانکو DR هم خبری از تجهیزات رفاهی و آپشن‌های مختلف نیست. برای محافظت از راننده در سوانح احتمالی، از میله‌های مخصوص استفاده شده و صندلی‌ها نیز از نوع ریسینگ هستند. یک نمایشگر Motec C187 هم وظیفه ارائه اطلاعات اساسی به راننده را بر عهده دارد.

گیربکس برانکو DR همان نمونه ده سرعته موجود در فورد F-150 است

برانکو DR بر مبنای نسخه چهار درب ساخته شده، قسمت عقب این شاسی‌بلند مسابقه‌ای به تایرهای زاپاس فول‌سایز و سیستم‌های خنک کاری اختصاص پیدا کرده؛ در زیر آنها هم یک باک با ظرفیت 65 گالن تعبیه شده تا از نظر برد حرکتی خیال راننده راحت باشد! فورد برای پایین نگه داشتن وزن خودرو تمامی اجزای بدنه را از فایبرگلس تولید کرده، اما با وجود این برانکو DR وزنی برابر با 6200 پوند یا 2812 کیلوگرم دارد.

آنطور که اعلام شده، فورد با برانکو DR سال آینده در مسابقات باجا 1000 شرکت خواهد کرد. همانگونه که در ابتدا نیز اشاره کردیم، تنها 50 دستگاه از برانکو DR تولید خواهد شد. به گفته فورد این خودرو اواخر سال 2022 و با قیمت تخمینی 250 هزار دلار وارد فاز تولید می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی