ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اولین تصاویر از قابلیت Community واتس‌اپ افشا شد

در گذشته بررسی فایل APK واتس‌اپ نشان داده بود که این پیام‌رسان در حال کار روی قابلیتی به نام Community است. حالا در گزارشی تازه اطلاعات جدیدی درباره این ویژگی منتشر شده و حتی برای ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۶ آبان ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۰

در گذشته بررسی فایل APK واتس‌اپ نشان داده بود که این پیام‌رسان در حال کار روی قابلیتی به نام Community است. حالا در گزارشی تازه اطلاعات جدیدی درباره این ویژگی منتشر شده و حتی برای اولین بار تصاویری از این قابلیت در دست داریم.

به گزارش WABetaInfo، قابلیت Community ظاهرا امکانات بیشتری را نسبت به گروه‌ها در اختیار مدیران قرار می‌دهد. این امکانات شامل قابلیت ایجاد گروه درون گروه است که احتمالا مشابه آن را در کانال‌های موجود در کامیونیتی‌های دیسکورد دیده‌ایم.

مدیران می‌توانند کاربران جدید را از طریق لینک عضویت به کامیونیتی دعوت کرده و اجازه گفتگو با سایر کاربران را به آن‌ها بدهند. در حال حاضر مشخص نیست که این چت‌ها دقیقا چه شرایطی خواهند داشت، اما گفته شده که باید منتظر ویژگی رمزنگاری دوطرفه برای آن‌ها باشیم.

افزون بر این، تغییر کوچکی از نظر طراحی باعث می‌شود کامیونیتی‌ها از گروه‌های معمولی متمایز باشند. آن طور که WABetaInfo می‌گوید، آیکن کامیونیتی مربعی با گوشه‌های گرد خواهد بود که قبلا یکبار در ماه اکتبر به اشتباه در واتس‌اپ فعال و بعد دوباره غیرفعال شد.

قابلیت Community در نسخه بتای واتس‌اپ اندروید و iOS در دست توسعه قرار دارد، بنابراین ظاهر و قابلیت‌های آن ممکن است تا زمان انتشار نهایی دستخوش تغییر شود. از سوی دیگر، فعلا تاریخی برای عرضه عمومی این ویژگی اعلام نشده، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این قابلیت باید منتظر گزارش‌های بعدی بمانیم.

پیش‌تر گفته شده بود که قابلیت کامیونیتی احتمالا پاسخی به کانال‌های تلگرام خواهد بود، اما اکنون به نظر نمی‌رسد که این دو ویژگی همپوشانی‌های زیادی با یکدیگر داشته باشند. ویژگی کامیونیتی بیشتر شبیه قابلیتی برای سازمان‌دهی گروه‌ها و ارائه ابزارهای بیشتر به مدیران برای مدیریت آن‌هاست. با این حال، هنوز مشخص نیست که دقیقا چه ابزارهایی در اختیار مدیران قرار می‌گیرند تا با کمک آن‌ها بتوانند این انجمن‌های کوچک و گروه‌های زیرمجموعه آن را مدیریت کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی