قدرتمندترین نواده جیپ؛ معرفی هنسی ماکسیموس ۱۰۰۰ اسب بخاری

قدرتمندترین نواده جیپ؛ معرفی هنسی ماکسیموس ۱۰۰۰ اسب بخاری

شرکت هنسی که یکی از معروف‌ترین تیونرهای جهان خودرو به شمار می‌رود، پس از رم ۱۵۰۰ TRX این بار به سراغ پیکاپ تنومند جیپ گلادیاتور رفته و با بازنگری در بخش‌های فنی و ظاهری آن را به یک سوپر پیکاپ بسیار هیجان‌انگیز با نام ماکسیموس تبدیل کرده است. این پیکاپ جان‌سخت حالا به لطف هنسی ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت دارد و می‌تواند در عرض تنها ۳.۹ ثانیه سرعت خود را به ۹۶ کیلومتر در ساعت برساند.

جیپ گلادیاتور در مدل استاندارد نیروی خود را از یک موتور ۳.۶ لیتری V6 دریافت می‌کند. اولین گام در پروژه ماکسیموس تعویض این موتور با موتور ۶.۲ لیتری V8 هلکت بوده است. این کار البته به هیچ وجه ساده نیست و نیاز به جدا شدن بدنه از شاسی دارد تا مهندسین بتوانند موتور مذکور را روی شاسی سوار کنند.

موتور هلکت در حالت استاندارد ۷۰۷ اسب بخار قدرت و ۸۸۰ نیوتن متر گشتاور دارد، اما از دید هنسی این ارقام برای ماکسیموس کفایت نمی‌کنند! به همین خاطر این تیونر مشهور با اعمال تغییراتی، خروجی موتور مذکور را به هزار اسب بخار قدرت و ۱۲۶۴ نیوتن متر گشتاور ارتقا داده است. همانگونه که در ابتدا نیز اشاره کردیم، با اتکا به این موتور توانمند جیپ گلادیاتور تیونینگ هنسی یا همان ماکسیموس حالا می‌تواند در عرض فقط ۳.۹ ثانیه سرعت خود را به ۹۶ کیلومتر در ساعت برساند.

به غیر از موتور، در سیستم تعلیق گلادیاتور نیز بازنگری‌هایی صورت گرفته که از جمله آنها باید به استفاده از کیت افزایش ارتفاع ۶ اینچی ساخت شرکت King، گاردان‌های مقاوم‌تر، اکسل‌های Dana 60، استفاده از رینگ‌های آلومینیومی و تایرهای آفرود BFGoodrich اشاره کرد. در کنار این‌ها مشتریان می‌توانند آپشن‌هایی نظیر سپرهای اختصاصی برای جلو و عقب، نورافکن‌های LED و رکاب‌های جانبی را سفارش دهند.

وجود این تغییرات و آپشن‌ها به معنای اینست که هنسی ماکسیموس نه تنها در مسیر مستقیم و شتابگیری‌های آنی، بلکه در مسیرهای آفرود نیز حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato