سری پیکسل ۶ احتمالا به فناوری تشخیص چهره مجهز می‌شوند

سری پیکسل ۶ احتمالا به فناوری تشخیص چهره مجهز می‌شوند

گوگل ظاهرا قصد دارد در آپدیت‌های بعدی، گوشی‌های پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو را به فیس‌ آنلاک مجهز کند، هرچند هنوز مشخص نیست چه زمانی این اتفاق رخ می‌دهد.

گوگل به‌تازگی گوشی‌های جدید خود یعنی پیکسل ۶ و ۶ پرو را معرفی کرده است ولی پرچمداران این شرکت با مشکلاتی روبرو بوده‌اند و نمی‌توان آن‌ها را گوشی‌های بی‌نقصی نامید. یکی از این معایب کند بودن عملکرد حسگر اثرانگشت آن‌ها است.

در ضمن برخلاف وعده‌های قبلی مبنی بر وجود قابلیت باز کردن قفل گوشی با تشخیص چهره در این گوشی‌ها، این ویژگی در گوشی‌های جدید گوگل دیده نمی‌شود؛ اما ظاهراً گوگل قصد دارد در آینده این قابلیت‌ را در گوشی های سری پیکسل ۶ خود ایجاد کند.

باز کردن قفل گوشی با تشخیص چهره در پیکسل ۶ و ۶ پرو

 اما متأسفانه طبق اطلاعات منتشرشده در برخی از منابع، ممکن است این قابلیت اصلاً در گوشی‌های پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو ایجاد نشود و گوگل گوشی‌های آینده خود را به آن مجهز کند. لازم به توضیح است که هیچ‌گونه سخت‌افزار اختصاصی در این گوشی‌ها برای پشتیبانی از قابلیت باز کردن قفل گوشی با تشخیص چهره نیست و حتی اگر گوگل چنین قابلیتی را در پیکسل ۶ و ۶ پروایجاد کند، پشتیبانی یا عدم پشتیبانی آن‌ها از قابلیت مذکور، به امکان یا عدم امکان تشخیص چهره توسط دوربین سلفی این دستگاه‌ها برای باز کردن قفل گوشی بستگی دارد.

به هر حال در حال حاضر نمی‌توانیم در مورد ایجاد یا عدم ایجاد قابلیت باز کردن گوشی با تشخیص چهره در گوشی‌های ۲۰۲۱ گوگل، با قاطعیت سخن بگوییم؛ زیرا از یک سو همان‌طور که گفتیم هیچ سخت‌افزار اختصاصی برای پشتیبانی از این قابلیت در پیکسل ۶ و ۶ پرو تعبیه نشده است؛ اما از سوی دیگر یکی از اعضای جامعه توسعه‌دهندگان ایکس‌دی‌ای  (XDA Developers) با آیدی Freak07 در ماه جولای به منبع موثقی دست یافته که ایجاد این قابلیت در پیکسل ۶ و ۶ پرو را تأیید می‌کند. در حقیقت این فرد به کدهای منبع کرنل پیکسل ۶ و ۶ پرو دست یافته که در حقیقت یک پچ برای کاهش مصرف قابلیت باز کردن قفل گوشی با تشخیص چهره هستند (این ویژگی در این کد منبع با کد Tuscany معرفی شده است).

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato