پای ویروس کرونای امیکرون به بریتانیا، آلمان و ایتالیا باز شد

پای ویروس کرونای امیکرون به بریتانیا، آلمان و ایتالیا باز شد

در شرایطی که جهان فکر می‌کرد می‌تواند به شرایط عادی برگردد، شناسایی اولین موارد ابتلا به گونه جدید ویروس کرونا با نام امیکرون در کشورهایی مثل بریتانیا، آلمان، ایتالیا، جمهوری چک و هلند باعث نگرانی بسیاری از متخصصان بهداشت شده و محدودیت‌های تازه‌ای را در مبادی ورود و خروج به وجود آورده است.

بریتانیا، آلمان و ایتالیا از شناسایی اولین موارد ابتلا به گونه جدید ویروس کرونا موسوم به امیکرون خبر دادند. به دنبال این اتفاق، «بوریس جانسون»، نخست وزیر بریتانیا از دستورالعمل‌های جدیدی برای کنترل ویروس پرده برداشت. بسیاری از کشورها محدودیت‌هایی را برای ورود مسافر از کشورهای جنوب آفریقا وضع کرده‌اند.

«ساجد جاوید»، وزیر بهداشت بریتانیا می‌گوید دو مورد ابتلا به کرونای امیکرون در این کشور قبلا در جنوب آفریقا حضور داشتند. بریتانیا حالا از تمام کسانی که وارد این کشور می‌شوند در پایان روز دوم تست PCR می‌گیرد و آن‌ها را قرنطینه می‌کند تا نتیجه تست‌شان منفی شود. افرادی که با مبتلایان امیکرون در ارتباط بوده‌اند هم باید ۱۰ روز خودشان را قرنطینه کنند. جانسون اعلام کرده که قوانین برای استفاده از ماسک در این کشور سخت‌گیرانه‌تر می‌شود.

وزیر بهداشت ایالت باواریای آلمان هم از کشف دو مورد ابتلا به امیکرون خبر داده است. این دو نفر در تاریخ ۳ آذر وارد شهر مونیخ شدند و حالا در قرنطینه به سر می‌برند. در ایتالیا، موسسه ملی سلامت اعلام کرده که اولین نمونه ابتلا به این گونه جدید را در فردی در شهر میلان شناسایی کرده که به‌تازگی از موزامبیک به ایتالیا آمده است.

مقامات بهداشت جمهوری چک هم می‌گویند در حال بررسی شرایط گونه کووید-۱۹ بیمار مشکوکی هستند که اخیرا در نامیبیا حضور داشته است. پیش‌تر مقامات هلند اعلام کرده بودند که تست کرونای ۶۱ نفر از بین ۶۰۰ مسافری که در دو پرواز از آفریقای جنوبی به فرودگاه آمستردام رسیده بودند، مثبت شده است. آن‌ها اکنون در حال انجام آزمایش‌های بیشتر هستند تا ببینند گونه کرونای آن‌ها امیکرون بوده یا خیر.

اگرچه همه‌گیرشناسان می‌گویند احتمالا وارد مرحله‌ای شده‌ایم که اعمال محدودیت‌های مسافرتی اکنون دیگر نمی‌تواند جلوی گسترش جهانی ویروس کرونای امیکرون را بگیرد، ولی خیلی از کشورها از جمله آمریکا، برزیل، کانادا و کشورهای اتحادیه اروپا ورود مسافر از جنوب آفریقا را ممنوع اعلام کرده‌اند.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato