ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

جک دورسی از مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری می‌کند

هم‌بنیانگذار و مدیرعامل توییتر، جک دورسی رسما کناره‌گیری‌اش از مدیرعاملی این شبکه اجتماعی را اعلام کرد. توییتر تایید کرده که «Parag Agrawal»، مدیر ارشد فناوری (CTO) این شبکه اجتماعی جایگزین دورسی می‌شود. همچنین «Bret Taylor» ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۸ آذر ۱۴۰۰ | ۲۰:۴۲

هم‌بنیانگذار و مدیرعامل توییتر، جک دورسی رسما کناره‌گیری‌اش از مدیرعاملی این شبکه اجتماعی را اعلام کرد. توییتر تایید کرده که «Parag Agrawal»، مدیر ارشد فناوری (CTO) این شبکه اجتماعی جایگزین دورسی می‌شود. همچنین «Bret Taylor» به عنوان رئیس جدید هیئت مدیره فعالیت خواهد کرد.

دورسی در سال ۲۰۰۸ به اجبار از مدیرعاملی توییتر کنار رفت اما دوباره در سال ۲۰۱۵ به چنین مقامی رسید. دورسی به مدیریت شرکت Square ادامه می‌دهد و در توییتی از علاقه‌اش به توییتر گفت و همچنین در بیانیه‌ای درباره دلیل جدایی‌اش از توییتر اعلام کرد:

«باور دارم که توییتر آماده عبور از بنیانگذارانش است و به همین علت تصمیم گرفتم توییتر را ترک کنم. به پاراگ به عنوان مدیرعامل توییتر، اعتماد زیادی دارم. عملکرد پاراگ در ۱۰ سال گذشته تحول‌آفرین بوده است. عمیقا قدردان مهارت، قلب و روح پاراگ هستم. حالا زمان رهبری‌اش فرا رسیده است.»

مدیرعامل جدید توییتر سال ۲۰۱۱ به عنوان مهندس تبلیغات به توییتر پیوست و در سال ۲۰۱۷ مدیر ارشد فناوری این شبکه اجتماعی شد. در حالی دورسی به فناوری بلاک‌چین، رمزارز و تمرکززدایی علاقه دارد، پاراگ با رهبری‌اش یک استاندارد تمرکززدایی و آزاد برای این شبکه اجتماعی ایجاد می‌کند.

دورسی در یادداشت خود به برگزاری جلسه‌ای در فردا خبر داد. پاراگ همچنین در بیانیه‌ای از پیوستن خود به توییتر در 10 پیش یعنی زمانی که کمتر از ۱۰۰۰ نفر در توییتر کار می‌کردند، اشاره کرده. دورسی تا سال ۲۰۲۲ یکی از اعضای هیئت مدیره توییتر باقی می‌ماند.

Parag Agrawal

توییتر در حال حاضر ارزشی نزدیک به ۴۰ میلیارد دلار دارد، بنابراین یک شرکت بزرگ به حساب می‌آید. باید دید این شبکه اجتماعی در زمان مدیریت پاراگ چه عملکردی از خودش نشان می‌دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • fayyaz.saeed
  fayyaz.saeed | ۹ آذر ۱۴۰۰

  اولا ولش که نکرده، مالک سهامش هست. فقط پست مدیریت را ترک کرده، معمولا از دلیل داره:
  یک اینکه درک میکنن اونها هرچی داشتن گذاشتن و حالا در تحولات بازار نیاز به ایده و افکار جدید هست،
  دوم اینکه میرن تا از پول فراوان و وقت کمشون لذت کافی ببرن.

 • سونیا پارسی
  سونیا پارسی | ۹ آذر ۱۴۰۰

  جک دورسی چرا این کار رو میکنه؟واقعا آدم چیزی که ساخته و این همه ارزش داره رو ول میکنه؟

مطالب پیشنهادی