ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

روسیه گوگل و متا را بخاطر عدم حذف محتوا ده‌ها میلیون دلار جریمه کرد

دادگاهی در شهر مسکو روسیه اعلام کرد که برای اولین بار گوگل را به خاطر عدم حذف محتواهای غیرقانونی از روی سرویس‌های این شرکت بر اساس درآمد، ۹۸ میلیون دلار جریمه کرده است. این دادگاه ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۴ دی ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۰

دادگاهی در شهر مسکو روسیه اعلام کرد که برای اولین بار گوگل را به خاطر عدم حذف محتواهای غیرقانونی از روی سرویس‌های این شرکت بر اساس درآمد، ۹۸ میلیون دلار جریمه کرده است. این دادگاه همچنین شرکت متا (فیسبوک سابق) را به دلایل مشابهی به پرداخت ۲۷.۱۵ میلیون دلار جریمه محکوم کرده است.

به گزارش رویترز، روسیه فشار بر شرکت‌های بزرگ دنیای فناوری را افزایش داده تا کنترل بیشتری بر فضای اینترنت داشته باشد و در جدیدترین اقدام نیز دو جریمه سنگین برای گوگل و متا درنظر گرفته شده است. نهاد نظارت بر ارتباطات روسیه می‌گوید گوگل در حذف ۲۶۰۰ محتوای غیرقانونی و فیسبوک و اینستاگرام در حذف ۲۰۰۰ محتوا ناموفق عمل کرده‌اند.

گوگل در بیانیه‌ای اعلام کرد که با بررسی نتیجه پرونده درباره برداشتن قدم‌های بعدی تصمیم‌گیری خواهد کرد. متا هنوز به درخواست رسانه‌ها برای اظهارنظر در این مورد واکنشی نشان نداده است. روسیه در طول سال ۲۰۲۱ جریمه‌های کوچکی را بر شرکت‌های فناوری تحمیل کرده بود، اما در اقدام اخیر خود برای نخستین بار درصدی از درآمد سالانه شرکت‌ها در روسیه را به عنوان جریمه از آن‌ها طلب کرده است.

اولین جریمه در روسیه بر اساس درآمد شرکت‌های فناوری

درصد جریمه به‌طور رسمی از سوی دادگاه اعلام نشده، اما محاسبات رویترز نشان می‌دهد که گوگل بیش از ۸ درصد درآمد خود را باید به عنوان جریمه بپردازد. محتواهایی که روسیه خواستار حذف آن‌ها شده بود شامل ترویج مصرف مواد مخدر، تفریحات خطرناک، آموزش ساخت اسلحه‌های خانگی و اطلاعات مربوط به گروه‌های منتسب به افراطی یا تروریست است.

گوگل تا این‌جای سال بیش از ۳۲ میلیون روبل به روسیه جریمه داده و بر سر مسائل مختلفی با این کشور اختلاف دارد. هفته گذشته یک تاجر روسی که در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار دارد، مدعی شد که در دادگاه علیه گوگل پیروز شده و احتمالا این شرکت را با یک جریمه سنگین دیگر روبرو می‌کند.

مسکو به ۱۳ شرکت فناوری که اکثر آن‌ها آمریکایی هستند دستور داده که تا تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۲ نماینده خود را در خاک این کشور مستقر کنند، در غیر این صورت با محدودیت‌های احتمالی یا ممنوعیت فعالیت‌ها مواجه خواهند شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی