ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مسترکارت
تکنولوژی

پی‌پل، مسترکارت و ویزا خدمات خود را در روسیه به حالت تعلیق درآوردند

همزمان با وضع تحریم‌های گسترده توسط کشورها و شرکت‌های مهم جهان، این بار پی‌پل (PayPal) اعلام کرد که خدمات خود را در روسیه به حالت تعلیق درآورده است. طبق گزارش‌ها، دو شرکت خدمات مالی مسترکارت ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۰:۳۰

همزمان با وضع تحریم‌های گسترده توسط کشورها و شرکت‌های مهم جهان، این بار پی‌پل (PayPal) اعلام کرد که خدمات خود را در روسیه به حالت تعلیق درآورده است. طبق گزارش‌ها، دو شرکت خدمات مالی مسترکارت و ویزا نیز فعالیت خود را در این کشور متوقف می‌کنند.

«دن شولمن»، مدیرعامل پی‌پل در بیانیه‌ای اعلام کرد که این شرکت از مردم اوکراین حمایت می‌کند و در محکوم کردن حمله نظامی روسیه به اوکراین در کنار جامعه بین‌المللی می‌ایستد. «میخائیلو فدوروف»، معاون نخست‌ وزیر اوکراین متن نامه شولمن را در توییتر منتشر کرد و تصمیم این شرکت برای تعطیلی فعالیت‌های خود در روسیه را تایید کرد.

شولمن در بیانیه این شرکت نوشت:

«در شرایط فعلی، ما خدمات پی‌پل را در روسیه متوقف می‌کنیم. همچنین تمام تلاش خود را برای حمایت از کارکنان خود در این کشور انجام خواهیم داد. پی‌پل با دولت‌ها و شرکای خود همکاری نزدیکی داشته است تا به طور فعالانه از تمام قوانین و تحریم‌های قابل اجرا پیروی کند.»

پی‌پل در اواسط سال 2020 خدمات داخلی خود در روسیه را متوقف کرده بود، اما همچنان به کاربران اجازه می‌داد تا تراکنش‌های بین کشوری انجام دهند. حالا ایجاد حساب‌های جدید روسی را به حالت تعلیق درآورده و همچنین خدمات سرویس انتقال پول بین‌المللی Xoom خود را در روسیه متوقف کرده است.

تعلیق فعالیت‌های مسترکارت و ویزا

مسترکارت

در همین حال، آسوشیتدپرس نیز در گزارشی توضیح می‌دهد که مسترکارت و ویزا نیز فعالیت‌های خود را در این کشور به حالت تعلیق درمی‌آورند. با این وجود، کارت‌های مسترکارت صادر شده، دیگر توسط بانک‌های روسیه پشتیبانی نمی‌شوند و کارت‌های صادر شده در خارج از کشور نیز توسط دستگاه‌های خودپرداز یا فروشگاه‌های روسی کار نمی‌کنند. معاملات ویزا نیز در روزهای آینده متوقف خواهد شد.

پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین، تعدادی از شرکت‌های فناوری فروش محصولات و خدمات خود در این کشور را متوقف کردند. با این تحریم‌ها بسیاری از دستگاه‌های پرفروش جهان، از گوشی‌های آیفون گرفته تا تراشه‌های کامپیوتری و حتی بازی‌های ویدیویی در روسیه فروخته نخواهند شد. همچنین دسترسی کاربران روسی به اپل پی و گوگل پی نیز قطع شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی