ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

گزارش نوبیتکس: مردان حضور پررنگ‌تری در دنیای دارایی‌های دیجیتال دارند

گزارش سالانه نوبیتکس با بیان اینکه زنان ریسک‌پذیری کمتری نسبت به مردان در بازار ارزهای دیجیتال دارند از حضور 84 درصدی مردان در این بازار و اقبال بیشتر آنها به دوج‌کوین خبر داده است. بر ...

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۷

گزارش سالانه نوبیتکس با بیان اینکه زنان ریسک‌پذیری کمتری نسبت به مردان در بازار ارزهای دیجیتال دارند از حضور 84 درصدی مردان در این بازار و اقبال بیشتر آنها به دوج‌کوین خبر داده است.

بر اساس این گزارش، رفتار کاربران در تمام بازارهای مالی یکسان نیست. بازارهایی که برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شوند، بسته به ریسک، سود و دیگر شرایط رفتار متفاوتی را می‌طلبد. همین گوناگونی هم باعث می‌شود تا تحلیل‌های کلی و جزیی از رفتار کاربران ارائه شود و مورد بررسی قرار گیرد.

با محبوب شدن بازار ارز دیجیتال، سرمایه‌گذاران این بازار نیز در یک سال میلادی گذشته، رفتارهای متفاوتی داشتند. رفتارهایی که نوبیتکس به عنوان مهمترین شرکت فعال در این حوزه، آن را در گزارش سال خود ارائه و تحلیل کرده است.

یکی از موضوعات مهمی‌که در این گزارش سال به چشم می‌خورد نقش جنسیت در تحلیل‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها و در نهایت حضور موثر در این بازار است. موضوع جذابی که قرار است در این گزارش به آن بپردازیم و با ابعاد مختلف آن آشنا شویم.  

دوج کوین ارز دیجیتال محبوب مردان

براساس گزارش سال نوبیتکس 16 درصد کاربران این شرکت را زنان و 84 درصد مابقی را آقایان تشکیل داده‌اند. همین آمار کوتاه نشان می‌دهد که در قدم اول، بازار رمزارز برای خانم‌ها چندان برای سرمایه‌گذاری محبوب نیست. مردان اما با 84 درصد بیشترین کاربران نوبیتکس را تشکیل می‌دهند و به این بازار علاقه بیشتری نشان داده‌اند.

بعد از بررسی تعداد کاربران بر اساس جنسیت، نوبیتکس در بخش دیگری از این گزارش سال به بررسی سبد کاربران زن و مرد در این صرافی ارز دیجیتال پرداخته است. موضوعی که می‌تواند تحلیلی درباره رمزارزهای محبوب بین زنان و مردان ارائه کند.

سبد دارایی رمزارزی زنان و مردان با یکدیگر تفاوت اساسی دارد. به نظر می‌رسد مردان ریسک‌پذیرتر هستند و بخش بزرگی از سبد رمزارز خود را به دوج‌کوین اختصاص داده‌اند. بیتکوین و اتریوم در اولویت‌های بعدی مردان قرار گرفته‌اند.

درحالی‌که زنان بیشترین سهم دارایی رمزارزی خود را به اتریوم اختصاص داده‌اند و بعد از آن بیت‌کوین را بهترین سرمایه‌گذاری می‌دانند. همانطور که می‌دانید بیتکوین و اتریوم دو رمزارز مهم در این بازار هستند و خریداری و نگهداری آنها می‌تواند ریسک کمتری نسبت به دیگر کوین‌ها داشته باشد.

به همین دلیل هم زنان حوزه رمزارز محتاطانه سراغ اتریوم و بیت‌کوین رفته‌اند و بخش اصلی سبد دارایی خود را به آن اختصاص داده‌اند. مردان اما احتمالا تحت تاثیر تبلیغات و البته توییت‌های ایلان ماسک ریسک بیشتری به خرج داده‌اند و دوج‌کوین را در سبد خود نگه‌داری کرده‌اند.

معاملات ریالی و تتری در چه وضعیتی است؟

یکی دیگر از موضوعاتی که در گزارش سال نوبیتکس به آن اشاره شده است مربوط به معاملات ریالی و تتری و تفاوت آن براساس جنسیت است. بر اساس گزارش نوبیتکس از بین معاملات انجام شده در این صرافی ارز دیجیتال، ۸۱ درصد توسط مردان بوده و سهم زنان از خرید و فروش رمزارز معادل 19درصد است.

با توجه به اینکه زنان ۱۶درصد کل کاربران را تشکیل داده‌اند، می‌توان گفت خانم‌ها بیشتر اهل خریدوفروش رمزارز هستند. از نظر میزان تمایل به معامله در بازارهای تتری، تفاوت چندانی بین خانم‌ها و آقایان وجود ندارد.

همچنین دوج‌کوین چه برای مردان و چه برای زنان سرمایه گذار جذابیت بیشتری نسبت به سایر رمزارزها دارد و بیشترین سهم معاملات  را چه در بازارهای تتری و چه در بازارهای ریالی به خود اختصاص داده است. اما این میم‌کوین سهم کمتری در سبد معاملات خانم‌ها دارد؛ به طوری که آقایان ۲۰ درصد معاملات ریالی و ۱۴ درصد معاملات تتری خود را به دوج‌‌کوین اختصاص داده‌اند اما برای خانم‌ها این نسبت به ترتیب ۱۸ و ۱۳ درصد است.

سهم دارایی‌های رمزارزی زنان و مردان چقدر است؟

زنان دارایی کمتری وارد بازار ارزهای دیجیتال کرده‌اند. در واقع 85 درصد دارایی‌های کاربران نوبیتکس در اختیار آقایان است و خانم‌ها سهم ۱۵ درصدی از دارایی‌های رمزارزی دارند. اینکه ۸۴ درصد کاربران نوبیتکس از آقایان هستند در این مورد بی‌تاثیر نیست. از نظر شاخص ثروت یا میانگین دارایی، زنان و مردان فاصله کمی ‌با هم دارند اما با این وجود میانگین دارایی رمزارزی آقایان تقریبا چهار درصد بالاتر از میانگین دارایی رمزارزی زنان است.

میانگین سنی کاربران نوبیتکس، بر اساس تفکیک جنسیت، فاصله کمی ‌با یکدیگر دارند. بر اساس اطلاعات موجود در گزارش سال این شرکت، میانگین سنی زنان 9/35 و میانگین سنی مردان 6/34 است. در این گزارش همچنین آمده که دهه شصتی‌ها بیشترین کاربران این شرکت را تشکیل دادند و به همین دلیل هم میانگین سنی مردان و زنان در این رده قرار می‌گیرد.

با کلیبک روی گزارش سال نوبیتکس متن کامل این گزارش را مطالعه کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی