ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

واکسن کرونا
سلامت

قیمت سهام شرکت‌های سازنده واکسن در پی موج جدید کرونا در چین بالا رفت

قیمت سهام مدرنا، بیون‌تک، فایزر و جانسون و جانسون به دنبال شیوع بدترین موج ویروس کرونا در چین در دو سال اخیر، افزایش یافت. تحلیلگران می‌گویند قرنطینه شهرهای چین این گمانه‌زنی را مطرح کرده که ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ | ۲۳:۱۵

قیمت سهام مدرنا، بیون‌تک، فایزر و جانسون و جانسون به دنبال شیوع بدترین موج ویروس کرونا در چین در دو سال اخیر، افزایش یافت. تحلیلگران می‌گویند قرنطینه شهرهای چین این گمانه‌زنی را مطرح کرده که همه‌گیری دیرتر از انتظار به پایان می‌رسد و در نتیجه به واکسن کرونا بیشتری نیاز داریم.

به گزارش CNBC، قیمت سهام شرکت‌های سازنده واکسن کرونا در پی موج جدید کرونا در چین افزایش پیدا کرده است. قیمت سهام مدرنا با 8 درصد افزایش به 150 دلار رسیده و بیون‌تک هم با رشد 12 درصدی حالا در حوالی 151 دلار معامله می‌شود. قیمت سهام فایزر هم با رشد 4 درصدی حالا 52 دلار است.

افزون بر این، سهام شرکت جانسون و جانسون با رشد 1 درصدی در حوالی 171 دلار خرید و فروش می‌شود. قیمت سهام نوواوکس هم در روز جاری معاملاتی تا 83 دلار بالا رفت اما دوباره پایین آمد. افزایش قیمت سهام این شرکت‌ها در شرایطی رخ داده که کلیت بازار تحت تاثیر جنگ روسیه و اوکراین نزولی بوده است.

واکسن کرونا

دیروز در گزارشی اعلام شد که با دو برابر شدن آمار ابتلاهای روزانه، حدود 17 میلیون چینی به قرنطینه رفته‌اند. شهر صنعتی شنژن از شرکت‌های فعال در این منطقه خواسته تا همه فعالیت‌های غیرضروری را متوقف کنند یا با دورکاری به ادامه فعالیت‌ها بپردازند. در ادامه گفته شد که فاکسکان به خاطر شیوع کرونا تعطیل می‌شود و عرضه مک استودیو هم احتمالا به تعویق می‌افتد.

آیا به واکسن کرونا بیشتری نیاز خواهیم داشت؟

«مایکل یی»، تحلیلگر شرکت Jefferies می‌گوید قیمت سهام شرکت‌های سازنده واکسن با نگرانی پیش‌آمده درباره موج‌های بیشتر کرونا افزایش یافته است. البته چین احتمالا همچنان با اتکا بر واکسن شرکت سینوفارم به کنترل همه‌گیری ادامه می‌دهد، اما سایر کشورها احتمالا سفارش‌های خود را افزایش خواهند داد. گفته شده که مدرنا در سال 2022 حداقل 19 میلیارد و فایزر 32 میلیارد دلار واکسن خواهند فروخت.

موج جدید کرونا در شرایطی چین را درگیر کرده که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا گفته بود 98 درصد مردم ایالات متحده در مکان‌های عمومی سرپوشیده نیازی به زدن ماسک ندارند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی