ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

استارلینک
تکنولوژی

اینترنت استارلینک برای اولین بار در دسترس مسافران در پرواز هوایی قرار می‌گیرد

اسپیس ایکس در قرارداد جدیدی با شرکت هواپیمایی نیمه خصوصی JSX قصد دارد برای اولین بار، اینترنت ماهواره‌ای استارلینک خود را در دسترس مسافران این شرکت درحین پرواز قرار دهد. «الکس ویلکاکس» مدیرعامل JSX در ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۰

اسپیس ایکس در قرارداد جدیدی با شرکت هواپیمایی نیمه خصوصی JSX قصد دارد برای اولین بار، اینترنت ماهواره‌ای استارلینک خود را در دسترس مسافران این شرکت درحین پرواز قرار دهد.

«الکس ویلکاکس» مدیرعامل JSX در گفتگو با CNBC توضیح داد که در قرارداد این شرکت با اسپیس ایکس حدود 100 هواپیما خدمات اینترنت استارلینک را دریافت می‌کنند.

اینترنت استارلینک برای اولین بار در پرواز

استارلینک

ویلکاکس انتظار دارد که تا سه ماهه چهارم سال جاری، مسافرانش به این اینترنت دسترسی داشته باشند. طبق گزارش‌ها، در حال حاضر این قابلیت هم اکنون روی یکی از هواپیماهای JSX در حال آزمایش است تا نحوه عملکرد آن توسط مقامات نظارتی بررسی و تایید شود. با این وجود، اسپیس ایکس، شرکت خدمات فضایی متعلق به «ایلان ماسک» برای استفاده از سرویس استارلینک در پروازها، در حال دریافت تاییدیه‌های نظارتی مورد نیاز خود است.

هرچند جزئیات مالی قرارداد بین JSX و اسپیس ایکس هنوز فاش نشده، اما سرویس استارلینک SpaceX به صورت کاملا رایگان در دسترس مسافران این شرکت قرار خواهد گرفت و آن‌ها برای دسترسی به شبکه نیازی به صفحه ورود نخواهند داشت.

استارلینک

اسپیس ایکس از زمان شروع به کار سرویس‌های اینترنت ماهواره‌ای خود تاکنون، چندین بار به امکان اتصال به اینترنت در حین پرواز اشاره کرده است. این شرکت تا به امروز حدود 2000 ماهواره استارلینک را برای پشتیبانی از شبکه جهانی خود به فضا پرتاب کرده است. همچنین حدود 250 هزار کاربر مشترک دریافت خدمات اینترنت ماهواره‌‌ای آن شده‌اند که سرویس استاندارد آن ماهانه 110 دلار و سرویس برتر آن ماهانه 500 دلار هزینه دارد.

شرکت خدمات پرواز JSX در سال 2016 تاسیس شده و عمدتا در کالیفرنیا و تگزاس، پروازهای نقطه به نقطه بین فرودگاه‌های بزرگ و کوچک را انجام می‌دهد. این شرکت هواپیمایی هم اکنون 77 جت Embraer را در اختیار دارد که می‌تواند 30 نفر را با خود حمل کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی