ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپل پی
تکنولوژی

شکایت 1.28 میلیون دلاری روسیه از اپل به دلیل تعلیق خدمات Apple Pay

یک شرکت حقوقی روسی با شکایت از اپل خواستار غرامتی 1.28 میلیون دلاری شد. این شرکت ادعا می‌کند که غول فناوری با مسدود کردن خدمات «اپل پی» در این کشور، بر مصرف‌کنندگان تاثیر منفی گذاشته ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۳۰

یک شرکت حقوقی روسی با شکایت از اپل خواستار غرامتی 1.28 میلیون دلاری شد. این شرکت ادعا می‌کند که غول فناوری با مسدود کردن خدمات «اپل پی» در این کشور، بر مصرف‌کنندگان تاثیر منفی گذاشته است.

شرکت Chernyshov, Lukoyanov & Partners ادعا می‌کند که اپل پس از متوقف کردن خدمات Apple Pay در کشور روسیه، حقوق مصرف‌کنندگان این کشور را نقض کرده و قوانین را زیر پا گذاشته است. طبق گزارش‌های ثبت شده، این شرکت علاوه بر خسارت 1.28 میلیون دلاری به دنبال بازگشت خدمات این سرویس پرداخت به کشور روسیه است.

اپل پی

احتمال بازگشت خدمات اپل پی به روسیه وجود دارد؟

هرچند که همچنان باید منتظر اتفاقات بیشتری در شرایط فعلی دنیا باشیم، اما بعید به نظر می‌رسد که این شرکت روسی پیروز این پرونده باشد. از آنجایی که «تعلیق خدمات اپل پی در روسیه» به دلیل تحریم‌های ایالات متحده نسبت به این کشور انجام شده است، غول فناوری هیچ راهی برای بازگرداندن این سرویس ندارد.

اپل اواخر سال گذشته و پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین، فروش تمام محصولات و خدمات خود در این کشور را متوقف کرد. البته کوپرتینویی‌ها تنها غول فناوری محسوب نمی‌شوند که دست به چنین اقدامی زدند و تقریبا تمام شرکت‌های بزرگ دنیا روسیه را وارد لیست تحریم‌های خود کرده‌اند. به عنوان مثال، گوگل هم سرویس خدمات پرداخت خود یعنی Google Pay را در این کشور متوقف کرده است.

همانطور که گفتیم، شرکت‌های زیادی تاکنون روسیه را تحریم کرده‌اند و همچنان جنگ بین اوکراین و روسیه و تحریم‌های اعمال شده ادامه دارد. با این حال، وزارت خزانه‌داری آمریکا ماه گذشته اعلام کرده بود که خدمات مخابراتی و اینترنتی را از تحریم‌های وضع‌شده علیه روسیه مستثنی می‌کند.

اپل به تازگی گزارش درآمد فصل دوم سال مالی 2022 خود را اعلام کرده که از درآمد 97.3 میلیارد دلاری و سود 25 میلیارد دلاری غول فناوری خبر می‌دهد. به طور کلی عملکرد سازنده آیفون در سال 2022 تاکنون حتی از انتظارات تحلیلگران هم بهتر بوده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی