کنسول بازی دستی Aya Neo 2 با سخت‌افزار قدرتمند برای رقابت با استیم دک معرفی شد

کنسول بازی دستی Aya Neo 2 با سخت‌افزار قدرتمند برای رقابت با استیم دک معرفی شد

سازندگان کنسول بازی Aya Neo رسما از نسل جدید این کنسول بازی دستی محبوب با نام Aya Neo 2 رونمایی کردند. این کنسول نسبت به نسل قبلی‌اش پیشرفت‌های زیادی داشته که بزرگترین آن استفاده از تراشه 8 هسته رایزن 7 6800U شرکت AMD با گرافیک RDNA 2 است که آن را به رقیب سرسخت استیم دک (Steam Deck) تبدیل می‌کند.

 کنسول بازی Aya Neo 2 با سخت‌افزار قدرتمند

گفتنی است که همین تغییر پردازنده خود به تنهایی می‌تواند عملکرد کنسول را در مقایسه با پردازنده Ryzen 5 4500U نسل قبلی به شدت بالا ببرد. پردازنده جدید همچنین دارای معماری قدرتمند +Zen 3 است که تفاوت عملکرد زیادی با معماری Zen 2 دارد.

با چنین سخت‌افزاری، Aya Neo 2 به راحتی می‌تواند روی کاغذ استیم دک را شکست دهد چرا که پردازنده‌اش هسته‌های بیشتری دارد و البته GPU آن از فرکانس بالاتر و هسته‌های بیشتر بهره می‌برد.

 کنسول بازی Aya Neo 2 با سخت‌افزار قدرتمند

مشخصات کنسول بازی دستی Aya Neo 2

یکی دیگر از تغییرات برجسته کنسول بازی Aya Neo 2 استفاده از تراشه گرافیکی Radeon 680M RDNA 2 iGPU است که با پردازنده AMD Ryzen 7 6800U جفت شده و تا امروز یکی از قدرتمندترین iGPU های معرفی شده توسط AMD به شمار می‌رود.

لازم به ذکر است که پردازنده گرافیکی Radeon 680M RDNA 2 iGPU یکی از بهترین انتخاب‌ها برای بازی با کامپیوتر در وضوح تصویر 1080p است. از میان سایر موارد تغییر یافته می‌توان به پشتیبانی از رم LPDDR5-6400 و فضای ذخیره‌سازی PCIe 4.0 SSD به همراه درگاه USB 4 اشاره کرد.

 کنسول بازی Aya Neo 2 با سخت‌افزار قدرتمند

البته این کنسول بازی در زمینه طراحی ظاهری نیز تغییراتی به خود دیده و دیگر مانند نسل پیشین ظاهری جعبه‌گونه ندارد و در عوض طراحی آن نرم‌تر شده، انحنای بیشتری در آن دیده می‌شود و دسته آن شباهت زیادی به استیم دک پیدا کرده است.

در ضمن تم رنگ دستگاه طیفی از خاکستری متمایل به سفید است، درست هم رنگ دسته و کنترلر کنسول نینتندو وی، امری که باعث شده تا کنسول ظاهر پخته‌تری به خود بگیرد.

در پایان باید بگوییم که متاسفانه هنوز هیچ اطلاعاتی از سایر مشخصات مانند نمایشگر و باتری این کنسول در دست نیست و برای اطلاع از قیمت و تاریخ عرضه نیز باید منتظر اعلام رسمی سازندگان باشیم.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.