ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مرسدس 300 SLR
اخبار خودرو

مرسدس 300 SLR رکورد گران‌ترین خودروی جهان را شکست

هفته گذشته یکی از دو نمونه موجود از نسخه خیابانی مرسدس بنز 300 SLR در جهان با رقم باورنکردنی 143 میلیون دلار توسط حراجی ساتبی به یک کلکسیونر ناشناس فروخته شد. این خودروی خاص قبلا ...

سپهر زنگنه
نوشته شده توسط سپهر زنگنه | ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

هفته گذشته یکی از دو نمونه موجود از نسخه خیابانی مرسدس بنز 300 SLR در جهان با رقم باورنکردنی 143 میلیون دلار توسط حراجی ساتبی به یک کلکسیونر ناشناس فروخته شد.

این خودروی خاص قبلا به عنوان خودروی شخصی ردولف آهلنهاوت، طراح و مهندس سال‌های دور مرسدس مورد استفاده قرار می‌گرفت و در اصل، یکی از دو دستگاهی است که خارج از برنامه مسابقاتی مرسدس بنز به عنوان نسخه خیابانی تولید شده بودند. مدل دیگر همچنان در اختیار موزه مرسدس بنز است و برای بازدید عمومی نمایش داده می‌شود.

مرسدس 300 SLR
مرسدس SLR 300

 گفتی است که مرسدس بنز قصد دارد، وجه دریافتی از این فروش تاریخی را در اختیار محققان قرار داده تا صرف پروژه‌های محیط زیست دوستانه کاهش کربن شود.

مرسدس بنز 300 SLR

پیش از این عنوان گران‌ترین خودرو جهان به یکی از نمونه‌های مسابقه‌ای فراری 250 GTO اختصاص داشت که در سال ۲۰۱۸ با رقم ۷۰ میلیون دلار معامله شده بود. مرسدس با رقمی نزدیک به دو برابر، این رکورد را شکسته و در حال حاضر 300 اس ال آر گالوینگ در زمره گران‌ترین اشیا حراج شده در جهان قرار دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی