ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

جک دورسی
تکنولوژی

جک دورسی از هیات مدیره توییتر خارج شد

جک دورسی، سال گذشته از سمت مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری کرد و اکنون با خروج رسمی از هیات مدیره این شبکه اجتماعی، پس از 16 سال دیگر هیچ سمتی در توییتر ندارد. دورسی پس از کناره ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۰:۳۰

جک دورسی، سال گذشته از سمت مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری کرد و اکنون با خروج رسمی از هیات مدیره این شبکه اجتماعی، پس از 16 سال دیگر هیچ سمتی در توییتر ندارد.

دورسی پس از کناره گیری از سمت مدیرعاملی در سال گذشته، فاصله خود با این شرکت را بیشتر کرده بود تا روی شرکت مالی Block که قبلا با نام Square شناخته می‌شد، تمرکز کند. TechCrunch در گزارش خود توضیح می‌دهد که از زمان کناره گیری دورسی، برنامه‌هایی برای خروجش از هیات مدیره نیز وجود داشت است. ظاهرا در آن زمان گفته شده بود، دورسی تا زمانی در هیات مدیره باقی خواهد ماند که دوره او در مجمع سهامداران سال 2022 به پایان برسد.

جک دورسی

خروج دورسی از هیات مدیره توییتر، پایان یک دوره برای این شرکت محسوب می‌شود، زیرا او از سال 2006 و زمان تاسیس آن، به مدت 16 سال در توییتر حضور داشته است. پس از او «پاراگ آگراوال» به عنوان مدیرعامل جدید انتخاب شد که از سال 2017 مدیر ارشد فناوری این شرکت بوده است.

به صورت همزمان، ایلان ماسک، میلیاردر و مدیرعامل تسلا قصد دارد، این شبکه اجتماعی را در معامله‌ای به ارزش 44 میلیون دلاری خریداری کند تا شاید دوره بعدی این شرکت با ماسک ادامه پیدا کند. البته مذاکرات او و توییتر همچنان دارد و حتی به دلیل میزان دقیق کاربران فیک آن، به بن‌بست خورده است.

حمایت جک دورسی از ماسک برای خرید توییتر

جک دورسی

تاکنون گزارش‌هایی زیادی منتشر شده که نشان می‌دهند، دورسی از خرید توییتر توسط ماسک استقبال می‌کند. او ابتدا در فروردین ماه، هیئت مدیره توییتر را عضو ناکارآمد آن خواند که «به معنای واقعی کلمه می‌تواند ارزش یک میلیارد دلاری را از بین ببرند». در ادامه، او از ایلان ماسک به عنوان تنها گزینه قابل اطمینان برای هدایت توییتر یاد کرد. ماه گذشته نیز وال استریت ژورنال گزارش داده بود که جک دورسی از ایلان ماسک خواسته تا توییتر را به یک شرکت خصوصی تبدیل کند.

با وجود تمام این مسائل، به نظر می‌رسد این شبکه اجتماعی در آستانه تغییرات زیادی قرار دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی