ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فتوشاپ
تکنولوژی

با این فیلتر جدید فتوشاپ به تصاویر قدیمی جان تازه‌ای بدهید [تماشا کنید]

ادوبی قصد دارد یک فیلتر عصبی یا Neural Filter جدید برای بازیابی عکس‌ها به فتوشاپ اضافه کند که می‌تواند عکس‌های قدیمی که خراب شده‌اند را با وضوح و کیفیت بسیار خوبی بازیابی کند. فیلتر جدید ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۳۰

ادوبی قصد دارد یک فیلتر عصبی یا Neural Filter جدید برای بازیابی عکس‌ها به فتوشاپ اضافه کند که می‌تواند عکس‌های قدیمی که خراب شده‌اند را با وضوح و کیفیت بسیار خوبی بازیابی کند.

فیلتر جدید فتوشاپ هم اکنون در نسخه بتا ارائه شده و می‌تواند به طور خودکار خراش‌ها را از تصویر حذف کند، نویز آن را کاهش دهد و رنگ عکس‌های قدیمی را تصحیح کند. همانطور که در ویدیوی ادوبی نمایش داده می‌شود، عکسی بسیار قدیمی و آسیب‌دیده از یک زن، در چند ثانیه بازیابی می‌شود و نتیجه نهایی کیفیت و وضوح بسیار خوبی دارد.

سپس، تصویر دیگری مورد آزمایش قرار می‌گیرد که یک پسر جوان در لباس نظامی را نشان می‌دهد. تصویر دوم کاملا به رنگ قهوه‌ای مایل به سرخ (Sepia) دیده می‌شود و هنگام فعالسازی این فیلتر عصبی، به تصویری رنگارنگ و کاملا تمیزتر تبدیل می‌شود.

به نظر می‌رسد، ادوبی قصد دارد سرعت عملکرد فیلتر خود در بهبود عکس‌های قدیمی را به رخ سایر برنامه‌های ویرایشگر عکس بکشاند که می‌تواند عکاسان و طراحان بسیار زیادی را هیجان‌زده کند.

فتوشاپ

فیلترهای عصبی فتوشاپ

فیلترهای عصبی افزونه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی ادوبی برای فتوشاپ هستند که می‌توان آن‌ها را دانلود کرد و به صورت خودکار می‌توانند برخی کارها را انجام دهند. با وجود فیلترهای عصبی، می‌توان کارهای مختلفی از جمله سیاه و سفید کردن عکس‌ها یا صاف کردن پوست سوژه را انجام داد.

در نهایت باید اشاره کرد که فیلتر عصبی جدید فتوشاپ هنوز به صورت آزمایشی و بتا در دسترس قرار گرفته است. در این شرایط هرچند کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند، اما خروجی آن ممکن است همیشه مطابق میل آن‌ها نباشد. ادوبی هنوز اعلام نکرده که نسخه نهایی این فیلتر چه زمانی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی