ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

استارلینک
علمی

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک مجوز استفاده در خودرو، کشتی‌ و هواپیما را دریافت کرد

کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) مجوز استفاده از سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک شرکت اسپیس ایکس را برای وسایل نقلیه در حال حرکت از جمله اتومبیل، کامیون، قایق، و هواپیما صادر کرد. این تصمیم پیشرفتی مهم برای ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۰ تیر ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۷

کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) مجوز استفاده از سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک شرکت اسپیس ایکس را برای وسایل نقلیه در حال حرکت از جمله اتومبیل، کامیون، قایق، و هواپیما صادر کرد. این تصمیم پیشرفتی مهم برای شرکت متعلق به ایلان ماسک محسوب می‌شود تا سرویس خود را به مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارهای بیشتری ارائه کند.

اسپیس ایکس سال گذشته از FCC درخواست کرده بود تا اجازه دهد از خدمات این سرویس در وسایل نقلیه در حال حرکت نیز استفاده شود. برای دسترسی به سیستم و استفاده از اینترنت، مشتریان باید آنتن مربوط به آن را خریداری کنند که برای اتصال به ماهواره‌های استارلینک طراحی شده است. با این وجود، برای دسترسی به اینترنت، آنتن‌ها باید در مکان ثابتی قرار گرفته باشند.

استارلینک

«تام سالیوان»، رئیس دفتر بین‌المللی FCC نوشت:

«صدور مجوز یک کلاس جدید از پایانه‌های سیستم ماهواره اسپیس‌ایکس، دامنه قابلیت‌های آن برای پاسخگویی به نیازهای رو به رشد کاربرانی که در حین جابجایی و حرکت با خودروهای RV در سراسر کشور، انتقال با یک کشتی باری از اروپا به ایالات متحده یا سفر با پروازهای داخلی و بین‌المللی نیز به اینترنت نیاز دارند را افزایش می‌دهد.»

توسعه و رشد سرویس استارلینک

استارلینک شبکه ماهواره‌ای اسپیس‌ایکس در مدار پایین زمین است که برای ارائه اینترنت پرسرعت به تمام نقاط جهان طراحی شده است. تاکنون حدود 2700 ماهواره برای توسعه این شبکه به فضا پرتاب شده است که نسخه پایه آن 110 دلار برای مشتریان هزینه دارد.

استارلینک

همچنین اسپیس ایکس تاکنون با برخی شرکت‌های هواپیمایی تجاری قراردادهایی را برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در طول پرواز امضا کرده است. از جمله آن‌‎ها می‌توان به شرکت هواپیمایی نیمه خصوصی JSX و شرکت هواپیمایی «هاوایین ایرلاینز» اشاره کرد.

مجوز FCC همچنین شامل ارائه این سرویس برای کشتی‌ها و خودروها مانند کاروان (RV) و نیمه‌کامیون‌ها (semitrucks) نیز می‌شود. در همین رابطه، اسپیس ایکس ماه گذشته از سرویس جدیدی به نام «Starlink for RVs» رونمایی کرده بود که با هزینه 135 دلار دسترسی به اینترنت در سفر را به کاربران ارائه می‌کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی