ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

متا
تکنولوژی

گزارش مالی سه ماهه دوم 2022 متا: اولین کاهش درآمد در تاریخ فعالیت

شرکت متا گزارش مالی فصل دوم 2022 خود را منتشر کرد که بر اساس آن، این شرکت اولین کاهش سالانه درآمد خود را تجربه کرده و به‌هیچ وجه موفق نشده تا انتظارات را برآورده کند. ...

شرکت متا گزارش مالی فصل دوم 2022 خود را منتشر کرد که بر اساس آن، این شرکت اولین کاهش سالانه درآمد خود را تجربه کرده و به‌هیچ وجه موفق نشده تا انتظارات را برآورده کند. طبق اعلام متا، درآمد این شرکت در سه‌ماهه دوم سال جاری با کاهش یک درصدی به 28.82 میلیارد دلار و سود آن با کاهش 36 درصدی 6.7 میلیارد دلار سود داشته است.

خلاصه درآمد مالی متا در فصل دوم 2022

متا

عملکرد مالی متا در سه ماهه دوم 2022 به شرح زیر است:

  • سود: 2.46 دلار به ازای هر سهم در مقابل 2.59 دلار برای هر سهم مورد انتظار
  • درآمد: 28.82 میلیارد دلار در مقابل 28.94 میلیارد دلار مورد انتظار
  • کاربران فعال روزانه (DAU): 1.97 میلیارد در مقابل 1.96 میلیارد مورد انتظار
  • کاربران فعال ماهانه (MAU): 2.93 در مقابل 2.94 میلیارد مورد انتظار
  • میانگین درآمد هر کاربر (ARPU): 9.82 دلار در مقابل 9.83 دلار مورد انتظار

هرچند درآمد متا رو به کاهش است، اما این شرکت توانست کاربران روزانه فیس‌بوک را با 3 درصد رشد به 1.97 میلیارد نفر برساند و کاهش نگران‌کننده کاربران این شبکه اجتماعی در فصل‌های گذشته را برطرف کند. متا همچنین توضیح داد که اکنون 2.88 میلیارد نفر روزانه از برنامه‌های شبکه اجتماعی آن مانند فیسبوک و اینستاگرام استفاده می‌کنند که این میزان نسبت به سال گذشته 4 درصد افزایش داشته است.

متا

بخش Reality Labs این شرکت که مسئول ساخت رویاهای متاورس «مارک زاکربرگ» است، 2.8 میلیارد دلار در این سه ماهه از دست داده است. مارک زاکربرگ اخیرا در همین رابطه گفته بود که متا و اپل در یک رقابت عمیق فلسفی برای ساخت متاورس قرار دارند.

علاوه بر این، متا با اشاره به این موضوع که تقاضای تبلیغاتی ضعیفی که در طول سه ماهه دوم تجربه کرده‌اند و از مشکلات اقتصادی ناشی گرفته، در سه ماهه بعدی نیز ادامه پیدا می‌کند و به همین دلیل برای فصل بعدی خود، پیش‌بینی ناامیدکننده‌ای ارائه کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی