ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر
تکنولوژی

درخواست SEC از توییتر: جزئیات بیشتری درباره نحوه محاسبه اکانت‌های اسپم ارائه دهید

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از توییتر درخواست کرد تا جزئیات بیشتری درباره نحوه محاسبه تعداد کاربران اسپم خود ارائه کند.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰

طبق اسنادی که به‌تازگی فاش شده، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در ماه ژوئن از توییتر درخواست کرده تا اطلاعات بیشتری در مورد نحوه محاسبه تعداد اکانت‌های اسپم یا بات‌های پلتفرم خود ارائه کند. البته تو‌ییتر با همان ادعاهای قبلی نسبت به درخواست SEC پاسخ داده است.

طبق گزارش بلومبرگ، درخواست SEC از مدیر عامل توییتر، یعنی پاراگ آگراوال، بر اظهارات آخرین گزارش سالانه این شرکت تمرکز دارد. شبکه اجتماعی تو‌ییتر گفته بود که حساب‌های اسپم و بات، کمتر از 5 درصد تعداد کل کاربران آن را تشکیل می‌دهند. درخواست SEC در حالی مطرح شده که ایلان ماسک از هفته‌ها قبل به نگرانی‌هایی در همین مورد اشاره کرده بود و نشان می‌دهد که قانون‌گذاران فدرال اتهامات او را جدی گرفته‌اند.

توییتر

کمیسیون در تاریخ 15 ژوئن به توییتر نوشت:

«ما به برآورد شما توجه می‌کنیم که میانگین تعداد حساب‌های اسپم یا نادرست در طول سال مالی 2021 همچنان کمتر از 5 درصد کاربران فعال روزانه ماهانه آن را تشکیل می‌دهد. لطفا تا حدی که امکان دارد، روش مورد استفاده برای محاسبه این ارقام و قضاوت‌ها و فرضیه‌های اساسی مورد استفاده توسط مدیریت را افشا کنید.»

پاسخ توییتر به درخواست SEC

وکلای تو‌ییتر در تاریخ 22 ژوئن به کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفتند که این شرکت «در حال حاضر به‌اندازه کافی روش» مورد استفاده خود را فاش کرده است. طبق بیانیه این شبکه اجتماعی، توییتر به‌طور تصادفی هزاران حساب کاربری را در هر سه ماهه بازبینی می‌کند و این کار را برای چندین سال انجام داده است. سپس تحلیلگرانی که برای این شرکت کار می‌کنند، با استفاده از داده‌های عمومی و خصوصی، حساب‌ها را به‌عنوان فیک یا اسپم علامت‌گذاری می‌کنند.

مشخص نیست که آیا این توضیح برای SEC قانع‌کننده بوده است یا خیر. این سازمان در نامه جدیدی پایان بررسی خود را اعلام کرد، اما هیچ قضاوت دیگری در مورد رفتار تو‌ییتر ارائه نکرد و فقط گفت:

«شرکت و مدیریت آن، علی‌رغم هرگونه بررسی، اظهارنظر، اقدام یا عدم اقدام کارکنان، مسئول صحت و کفایت اطلاعات فاش شده هستند.»

توییتر

تعداد حساب‌های اسپم توییتر نقطه اصلی شکایت متقابل ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا علیه این شرکت بوده است. هرچند ثروتمندترین فرد جهان، اظهارات تو‌ییتر مبنی بر اینکه کمتر از 5 درصد کاربران فعال روزانه ماهانه آن (mDAU) حساب‌های اسپم هستند را مورد تردید قرار داده اما شبکه اجتماعی از ادعا خود حمایت کرده است.

دادگاه بین ماسک و تو‌ییتر 25 مهرماه برگزار خواهد شد. اخیرا تیم حقوقی ایلان ماسک درخواست کرده بودند تا جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر در دادگاه حضور پیدا کند و همچنین قاضی پرونده خواسته بود تا این شبکه اجتماعی اسناد یکی از مدیران سابق خود را تحویل دهد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی