ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک توییتر
تکنولوژی

تصمیم جدید ایلان ماسک: بدنام‌ترین حساب‌های تعلیق و مسدود‌شده توییتر به این شبکه اجتماعی باز می‌گردند

طبق تصمیم ایلان ماسک، پس از دونالد ترامپ، حساب‌های مسدود شده دیگری نیز بار دیگر اجازه فعالیت در توییتر را خواهند داشت.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۴ آذر ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰

ایلان ماسک، مدیر‌عامل توییتر، تصمیم گرفته است تا از هفته آینده به حساب‌های تعلیق‌شده این شبکه اجتماعی، «عفو عمومی» ارائه کند، در واقع او قصد دارد به برخی از بدنام‌ترین افراد جهان، اجازه حضور در این شبکه اجتماعی را بدهد. ماسک که اخیراً حساب دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده را پس از یک نظرسنجی دوباره فعال کرده بود، روز گذشته درباره عفو عمومی از کاربران نظرسنجی کرد.

نظرسنجی ایلان ماسک برای عفو عمومی کاربران مسدود‌شده، شب گذشته به پایان رسید که در مجموع آن، بیش از 3 میلیون رأی ثبت شد و 72.4 درصد کاربران با این موضوع موافق بوده‌اند. پس از اعلام نتیجه نهایی، ماسک در یک توییت جدید نوشت:

«مردم نظر خود را اعلام کردند. عفو از هفته آینده آغاز می‌شود.»

ایلان ماسک چه کاربرانی را عفو می‌کند؟

توییتر

هنوز مشخص نیست که با این تصمیم، کدام حساب‌ها یک‌بار دیگر اجازه حضور در توییتر را خواهند داشت. ماسک در این رابطه توضیح داده حساب‌هایی که «قوانین را زیر پا گذاشته‌اند یا درگیر اسپم برجسته‌ای» هستند، شامل «عفو» نخواهند شد. همچنین باید توجه داشت که بازگرداندن کامل اکثر حساب‌های تعلیق شده، احتمالاً عواقب ناخواسته فراوان و گسترده‌ای خواهد داشت.

تمام این تصمیم‌ها در حالی گرفته شده که ماسک در روزهای ابتدایی خرید توییتر، گفته بود که یک «شورای تعدیل محتوا» تشکیل خواهد شد که در رابطه با تصمیمات مهمی از جمله بازگرداندن حساب‌های مسدود‌شده تصمیم ‌گیری خواهند کرد. با این حال، از آن زمان تاکنون، او حساب ترامپ را براساس یک نظرسنجی برگرداند و این تصمیم توسط هیچ شورایی گرفته نشد. او اخیراً ادعا کرده بود که عهدشکنی گروه‌های کنشگرا و تلاش آنها برای تشویق تبلیغ‌دهندگان به تحریم توییتر باعث شده است که دست به چنین اقدامی بزند. ادعایی که هیچ‌کس آن را تأیید نکرده و تبلیغ‌کنندگان نیز آن را تکذیب کرده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • expert_developer
    expert_developer | ۴ آذر ۱۴۰۱

    بدنام از نظر کی؟ چپی های افراطی که اسم خودشون رو گذاشتن گروههای کنش گر، مبارز اجتماعی، ووک و ...؟ اونها از اینکه یکی از بزرگترین ابزارهای کنسل کردن مخالفان سیاسی شون رو از دست دادن لج شون گرفته. توی رسانه هاشون فقط دارند به ماسک حمله می کنند و تلاش دارند هرطور شده توییتر رو پس بگیرند. شما هم که مقالات اونها رو فقط کلمه به کلمه ترجمه می کنید. ماسک دست به قمار بزرگی زده. اگر بتونه توییتر روز از دست این قبیله وحشی نجات بده کمک بزرگی به آزادی بیان کرده.

مطالب پیشنهادی