ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

استارلینک
تکنولوژی

قیمت ترمینال‌ اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در اوکراین تقریباً دو برابر شد

قیمت پایانه‌های اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در اوکراین از 385 دلار به حدود 700 دلار رسیده است.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۰ آذر ۱۴۰۱ | ۱۷:۰۰

شرکت اسپیس ایکس در طول حمله نظامی روسیه، به اوکراینی‌ها سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را ارائه کرد و اکنون گفته می‌شود که قیمت پایانه ماهواره‌ای آن در اوکراین تقریباً دو برابر شده است. طبق گزارش‌های موجود، قیمت آن از 385 دلار به حدود 700 دلار رسیده و همچنین نرخ سرویس ماهانه از 60 دلار به 75 دلار افزایش پیدا کرده است.

فایننشال تایمز در گزارش خود ذکر نکرده که آیا این قیمت‌ها برای دولت اوکراین نیز افزایش یافته است یا خیر. علاوه بر این، قیمت‌ها در لهستان نیز که برخی اوکراینی‌ها تجهیزات استارلینک خود را در این کشور تحویل می‌گیرند تا از عوارض ناشی از تحویل محلی جلوگیری کنند، افزایش یافته است.

افزایش قیمت استارلینک در زمانی مهم برای اوکراینی‌ها

اینترنت ماهواره‌ای

این افزایش قیمت در حالی صورت می‌گیرد که شبکه‌های موبایل اوکراین تحت فشار حملات روسیه به شبکه برق این کشور قابل دسترس نیستند. در برخی موارد، استارلینک ممکن است تنها راه دسترسی افراد محلی به اینترنت باشد. برخی از ساکنان مناطقی که اخیراً آزاد شده نیز در حالی که اپراتورها مشغول بازیابی خدمات خود هستند، همچنان به این فناوری تکیه کرده‌اند.

اسپیس ایکس پس از آغاز حمله روسیه و اوکراین، سرویس خود را به‌سرعت در دسترس شهروندان اوکراینی قرار داد. با این حال، در ماه سپتامبر این شرکت اعلام کرد که دیگر قادر به تأمین مالی استارلینک در اوکراین نیست و از پنتاگون درخواست کرد تا هزینه‌های مربوط به آن را بر عهده بگیرد.

پس از آن نیز ایلان ماسک گفت که با وجود ضرر مالی، به ارائه رایگان سرویس استارلینک در اوکراین ادامه خواهد داد. هرچند پس از گفته مدیرعامل اسپیس ایکس، در گزارش دیگری گفته شد که ظاهراً استفاده از استارلینک در اوکراین رایگان نیست. اخیراً نیز برخلاف وعده‌های ماسک، گفته شده بود که دسترسی 1300 ترمینال در اوکراین به استارلینک به‌خاطر مسائل مالی قطع شده بود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • goodarz
    goodarz | ۱۰ آذر ۱۴۰۱

    بعضیا هم تو اینجا میگن استارلینک نت رایگان به ایران میده نه اینکه ایلان ماسک عاشق چش و ابروی ایرانی شده !!!!!

مطالب پیشنهادی