ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
تکنولوژی

ایلان ماسک: با وجود ضرر مالی، به ارائه رایگان استارلینک در اوکراین ادامه می‌دهیم

ایلان ماسک برخلاف گفته‌های قبلی‌اش، حالا اعلام کرده که با وجود ضرر مالی، همچنان استارلینک را بطور رایگان در اوکراین ارائه خواهد کرد.

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۲۴ مهر ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۰

ایلان ماسک دو روز پیش گفته بود که اسپیس ایکس دیگر قادر به تامین مالی استارلینک در اوکراین نیست و پنتاگون باید هزینه‌ها را برعهده بگیرد. مدیرعامل اسپیس ایکس حتی دلایل این موضوع را هم اعلام کرد، اما حالا شاهد یک چرخش بزرگ در تصمیم ایلان ماسک هستیم. ماسک حالا گفته اسپیس ایکس به تامین مالی استارلینک به صورت رایگان در اوکراین ادامه می‌دهد.

اسپیس ایکس ده‌ها میلیون دلار برای ارائه استارلینک در اوکراین هزینه کرده و طبق ادعای این شرکت، بخش کمی از این هزینه‌ها را دریافت کرده است. در حالی که به نظر می‌رسید اسپیس ایکس تنها در صورت دریافت کمک مالی از پنتاگون به ارائه خدمات در این کشور جنگ‌زده ادامه دهد، حالا مدیرعاملش نظر دیگری دارد.

ادامه ارائه رایگان استارلینک در اوکراین

مدیرعامل اسپیس ایکس و ثروتمندترین فرد جهان، ایلان ماسک در توییتی از ادامه ارائه رایگان استارلینک در اوکراین خبر داده است:

«با وجودی که استارلینک هنوز در حال ضرر دادن است و سایر کمپانی‌ها میلیاردها دلار از پول مالیات‌دهندگان را دریافت می‌کنند، ما به تامین مالی دولت اوکراین به صورت رایگان ادامه می‌دهیم.»

ایلان ماسک استارلینک رایگان اوکراین

هزینه‌های استارلینک در اوکراین تا به امروز به ده‌ها میلیون دلار رسیده و ظاهرا تا پایان 2022 این هزینه‌ها برابر 124 میلیون دلار خواهد بود. همچنین طی 12 ماه آینده، این هزینه‌ها به 380 میلیون دلار افزایش می‌یابد.

ایلان ماسک در چندین توییت گفته بود که اسپیس ایکس نمی‌تواند بطور نامحدود بودجه استارلینک در اوکراین را تامین کند و این کمپانی برای نگهداری سرویس‌هایش در این کشور، ماهانه 20 میلیون دلار ضرر مالی می‌دهد.

به گفته ماسک، استارلینک 25 هزار ترمینال به اوکراین ارسال کرده و این سرویس نقشی کلیدی در آنلاین نگه داشتن ارتش و شهروندان این کشور داشته است.

ایلان ماسک چند هفته پیش از فعالسازی استارلینک در ایران خبر داد و حتی چند روز پیش اعلام کرد که اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس در کشورمان فعال است. با وجود چنین گفته‌ای، برای دسترسی به استارلینک به تجهیزات خاصی نیاز است و البته هزینه خود سرویس را هم باید درنظر گرفت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی