ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

افزایش قیمت فیدلیتی
اخبار خودرو

افزایش قیمت فیدلیتی و دیگنیتی، متقاضیان را به حواله‌فروشی سوق داد

طی هفته‌های اخیر، شاهد افزایش قیمت فیدلیتی و دیگنیتی به صورت رسمی از سوی گروه بهمن بودیم. این افزایش با مخالفت متقاضیان همراه بوده است.

مرتضی قانع
نوشته شده توسط مرتضی قانع | ۳ اسفند ۱۴۰۲ | ۱۹:۰۰

طی هفته‌های اخیر، افزایش قیمت فیدلیتی و دیگنیتی به صورت رسمی از سوی گروه بهمن بودیم. این افزایش با مجوز سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان انجام شده است و از این رو مخالفت‌ها با آن بی‌فایده به نظر می‌رسد. از این رو بسیاری از متقاضیان فیدلیتی و دیگنیتی با اولویت تحویل زمستان 1402، اکنون به فکر فروش حواله‌های خود افتاده‌اند.

واکنش‌های مختلف متقاضیان به افزایش قیمت فیدلیتی و دیگنیتی

اعتراض متقاضیان خرید دیگنیتی و فیدلیتی با اولویت زمستان 1402، پس از افزایش قیمت رسمی این خودرو در بخشنامه فروش بهمن موتور آغاز شد. این گروه از معترضان نخست در مقابل وزارت صمت تجمع کردند. روز گذشته نیز یک تجمع اعتراضی جلوی نهاد ریاست جمهوری شکل گرفت. با این حال بعید به نظر می‌رسد که این گروه از متقاضیان بتوانند فیدلیتی و دیگنیتی را با قیمت‌های قبل تحویل بگیرند. طرح تبدیل حواله‌های دیگنیتی و فیدلیتی به ریسپکت تیپ 2 نیز مورد توجه این گروه از متقاضیان قرار نگرفته است. در واقع مشتریانی که از قبل برای خرید دیگنیتی و فیدلیتی آماده شده بودند،‌ قادر به پرداخت وجه اضافه برای خرید خودرو نیستند. در نتیجه تصمیم گرفته‌اند تا حواله‌های خود را به فروش بگذارند. این مساله در مورد خریداران محصولات ایران خودرو که برای انتخاب نسخه‌های ارتقایافته با تفاوت قیمت چشمگیر فراخوان شده‌اند نیز رخ داده است.

اعتراض به افزایش قیمت فیدلیتی

اگر همین الان به پلتفرم‌های خرید و فروش آنلاین وسایل و ابزارها سر بزنید،‌ خواهید دید که حواله‌های فیدلیتی و دیگنیتی بسیاری برای فروش آگهی شده‌اند. قیمت این حواله‌ها بین 250 الی 300 میلیون تومان متغیر است. البته قیمت حواله دیگنیتی پرستیژ بیشتر است و به 400 میلیون تومان نیز می‌رسد.

به عبارتی شما می‌توانید با خرید یک حواله 290 میلیون تومانی، مالک فیدلیتی پرایم پنج نفره با قیمت یک میلیارد و 331 میلیون تومان شوید. هزینه کامل خرید این خودرو در حدود یک میلیارد و 600 میلیون تومان برای شما تمام می‌شود. این در حالی است که اگر بخواهید همین خودرو را از بازار آزاد تهیه کنید،‌ باید مبلغ یک میلیارد و 800 میلیون تومان را به فروشنده بپردازید. بنابراین خرید حواله دیگنیتی و فیدلیتی برای متقاضیان، سودی در حدود 200 میلیون تومان را به ازای هر مدل به همراه دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی