ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر
مالی و سرمایه گذاری

دومین شکایت از توییتر به‌دلیل عدم پرداخت حقوق دوره بیکاری کارمندان اخراج‌شده

شرکت توییتر در ماه جاری با دومین شکایت مبنی بر عدم پرداخت حداقل 500 میلیون دلار حقوق دوره بیکاری به کارمندان اخراج‌شده مواجه شد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۳۰ تیر ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۰

شرکت توییتر در ماه جاری با دومین شکایت مبنی بر عدم پرداخت حداقل 500 میلیون دلار حقوق دوره بیکاری به کارمندان اخراج‌شده خود مواجه شده است. اوایل این هفته نیز شکایت مشابه دیگری علیه این شرکت ثبت شده بود.

براساس گزارش رویترز، این شکایت دسته‌جمعی که توسط «کریس وودفیلد»، مهندس ارشد سابق توییتر به «دادگاه فدرال دلاور» ارائه شده است، ادعا می‌کند که این شرکت کارمندان مسن‌تر را برای اخراج هدف قرار داده است؛ ادعایی که تاکنون در سایر پرونده‌های درحال‌بررسی به آن اشاره نشده. همچنین او این شرکت را به نقض قرارداد و کلاهبرداری متهم کرده است.

توییتر به وعده خود عمل نکرده!

وودفیلد با شکایت خود توضیح داده است که توییتر بارها به کارمندان خود اعلام کرده که درصورت اخراج، دو ماه حقوق و مزایای دیگری دریافت خواهند کرد، اما ظاهراً او و کارمندان دیگری هنوز این مبلغ را دریافت نکرده‌اند.

از زمانی که ایلان ماسک در اکتبر سال گذشته توییتر را خریداری کرد، بیش از نیمی از کارمندان آن به‌دلیل برنامه‌های مربوط به کاهش هزینه‌های شرکت اخراج شده‌اند. هفته گذشته نیز شکایت مشابه دیگری در دادگاه فدرال کالیفرنیا ثبت شده بود که در آن ادعا شد توییتر بیش از 500 میلیون دلار به کارمندان سابق خود بدهکار است.

توییتر هنوز نسبت به این شکایت هیچ پاسخی ارائه نکرده که در آن ادعا شده غول شبکه‌های اجتماعی با رعایت‌نکردن شرایط طرح جدایی کارمندان خود، قانون فدرال را نقض کرده است. این شرکت همچنین در چندین پرونده قضایی جداگانه دیگر به اخراج زنان و کارمندان دارای معلولیت، عدم اطلاع قبلی در مورد اخراج‌ها و عدم پرداخت پاداش‌های وعده داده‌شده به کارمندان فعلی خود متهم شده؛ البته تمام این ادعاها توسط توییتر رد شده است.

به‌نظر می‌رسد ماسک در مدیریت غول فناوری با مشکلات زیادی مواجه است. ثروتمندترین فرد جهان اخیراً از شرکتی حقوقی که او را مجبور به خرید توییتر کرده بود، شکایت کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • sound
    sound | ۳۰ تیر ۱۴۰۲

    ۵۰۰ میلیون دلار! حقوق بیکاری چندتا کارمند اخراج شده.

مطالب پیشنهادی