ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

انجمن بلاکچین درباره «کربلا کوین» هشدار داد

افراد سودجو این بار افراد با اعتقاد مذهبی را برای کلاهبرداری‌های خود، هدف قرار داده‌اند.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۱۷ تیر ۱۴۰۲ | ۱۳:۴۵

انجمن بلاکچین در بیانیه‌ای نسبت به پروژه کربلا کوین هشدار داد. به گفته این انجمن، افراد پشت‌پرده پروژه مذکور، سودجویان هستند که این‌بار اعتقادات مذهبی کاربران را هدف قرار داده‌اند.

به تازگی پروژه‌ای با عنوان «کربلا کوین» به صورت گسترده در رسانه‌های اجتماعی فارسی زبان در حال تبلیغ است. اتفاقی که به باور انجمن بلاکچین، جامعه مذهبی شیعیان را هدف قرار داده است.

این انجمن همچون گذشته، با انتشار بیانیه‌ای نسبت به عواقب پروژه مذکور هشدار داد.انجمن بلاکچین اعلام کرده است که این پروژه با ادعای تبدیل پول کاربران به یک رمزارز ناشناخته، برای آن‌ها درآمد چند هزار درصدی و به صورت دلاری به‌همراه خواهد داشت:

«استفاده از کلیدواژه‌هایی همچون ورود جامعه مسلمان به این ارز و استفاده از بخشی از درآمد این پروژه جهت اهدای وام قرض‌الحسنه و اشتغال‌آفرینی، قصد فریب کاربران و تهییج اعتقادات مذهبی آن‌ها را دارد. در بخش دیگری از تبلیغات نیز با عنوان کردن رشد 3000 درصدی سرمایه گذاری در این پروژه قصد فریب کاربران با رویای چنین سودهایی را دارند.»

کربلا کوین

این نهاد که همواره در بیانیه‌ها و اعلان‌های خود سعی در معرفی پروژه‌های کلاهبرداری و تبیین مؤلفه‌های این پروژه‌ها به کاربران داشته است، باور دارد که پروژه مورد اشاره تمامی مؤلفه‌های یک پروژه فریبکارانه را داراست.

انجمن بلاکچین از تمام فعالین این حوزه دعوت کرده است که همواره به چنین ادعاهای مطرح‌شده در چنین پروژه‌های کلاهبردارانه‌ای بیشتر توجه کنند و در آگاه‌سازی سایر کاربران نیز کوشا باشند.

ساخت کوین‌های اختصاصی و کلاهبرداری از طریق آنها موضوع تازه‌ای نیست. سودجویان هر بار گروه خاصی از افراد فعال در حوزه کریپتو را هدف قرار داده و سعی در سوء استفاده دارند.

مشابه این پروژه را سال گذشته با توکن TNT شاهد بودیم. انجمن بلاکچین ایران نیز همان زمان با انتشار اطلاعیه‌ای به خریداران توکن TNT که با مشارکت تتلو عرضه شده هشدار داد. به گفته این انجمن، توکن مربوطه پشتوانه علمی و سپیدنامه (White Paper) مشخصی ندارد و به شدت پر ریسک است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی