فروش ۳۵ میلیون آیفون توسط اپل در سه ماهه سوم میلادی؛ سقوط آیپد ادامه دارد

فروش ۳۵ میلیون آیفون توسط اپل در سه ماهه سوم میلادی؛ سقوط آیپد ادامه دارد

طبق گزارشی که اپل از عملکرد خود در سه ماهه سوم میلادی منتشر کرده، این شرکت موفق شده تا در این بازه تعداد ۳۵.۲ میلیون آیفون را به فروش برساند. اپل در سال گذشته و همین بازه زمانی تنها توانسته بود ۳۱.۲ میلیون آیفون را در اختیار کاربرانش قرار دهد. رشد آمار تلفن هوشمند اپل در حالی است که هر روز به زمان معرفی نسل جدید این دستگاه نزدیک تر می شویم؛ این موضوع کاربران بسیاری را وادار می کند تا دست نگه دارند و خرید خود را چند ماهی عقب بیندازند.

فروش نسبتا خوب آیفون، درآمد کلی ۷.۷ میلیارد دلار را در فصل سوم برای اپل رقم زده است. این درآمد معادل ۱.۲۸ دلار به ازای هر سهم است که از پیش بینی کارشناسان وال استریت مبنی بر رقم ۱.۲۳ دلار به ازای هر سهم، بیشتر به حساب می آید. سود اپل از این میزان فروش، معادل ۳۷.۴ میلیارد دلار است که اندکی نسبت به پیش بینی ۳۸ میلیارد دلاری کارشناسان، کمتر است.

اما در سویی دیگر، آیپد به روند فروش نزولی خود ادامه داده است. تبلت های اپل در سه ماهه سوم، ۱۳.۲ میلیون دستگاه فروش داشته اند که در مقایسه با سال گذشته ۱.۴ میلیون دستگاه کاهش داشته است. بد نیست اشاره کنیم که اپل دو سال قبل توانسته بود به رکورد فروش ۱۷ میلیون آیپد نیز دست پیدا کند.

اپل پیش بینی می کند تا شهریور ماه، که زمان پایان سه ماهه سوم به حساب می آید، قادر است فروش را به ۴۰ میلیارد دلار افزایش دهد.

 

نظرات ۱۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato