کیت توسعه Google Fit ارائه شد؛ منتظر اپلیکیشن های بهتری در حوزه سلامت در ابزارهای اندرویدی باشید

کیت توسعه Google Fit ارائه شد؛ منتظر اپلیکیشن های بهتری در حوزه سلامت در ابزارهای اندرویدی باشید

پیش از کنفرانس Google I/O شایعاتی مبنی بر عرضه یک رقیب برای Healthkit اپل توسط گوگل به گوش می رسید، اما به صورت مشخص معلوم نبود گوگل قصد عرضه چه چیزی را برای رقابت در این حوزه دارد. Healthkit اپل به ابزارها و اپلیکیشن ها اجازه ثبت و ذخیره اطلاعات را می دهد و در صورتی که مشکلی در سلامت شما مشاهده شود آن را به پزشک تان اطلاع می دهد. در مقابل گوگل تنها برخی APIها را برای توسعه اپلیکیشن های این حوزه عرضه کرده بود.

با وجود اینکه یک اپلیکیشن رسمی از سوی گوگل برای رقابت با نمونه iOS آن عرضه نشده اما امروز گوگل با ارائه کیت توسعه Google Fit به هر کسی اجازه می دهد اپلکیشن هایی که در این حوزه قرار بگیرد را تولید کند.

بر خلاف Healthkit، گوگل فیت تنها بر روی ذخیره سازی اطلاعات از گجت های پوشیدنی کار نکرده است. در کیت توسعه گوگل ابزارهای جانبی مانند ترازوها هم در نظر گرفته شده اند. ضمنا توسعه دهنده ها می توانند اطلاعات مربوط به تاریخچه سلامت شما را برای دسترسی به قابلیت های بیشتر در اپلیکیشن های خود استفاده و ذخیره کنند. این امکان ایجاد اپلیکیشن های بسیار متنوعی در این حوزه خواهد شد. اپلیکیشن هایی بهتر برای ورزش کردن، بررسی بهتر الگوهای خواب، تشخیص موثرتر دلایل تغییر وزن و غیره.

کیت توسعه Google Fit از امروز و فعلا به سه API عرضه شده است. API سنسورها که اطلاعات را از ابزارهای جانبی دریافت می کنند، API ذخیره که اطلاعات را در سرورهای ابری ذخیره می کنند و API تاریخچه اطلاعات که دسترسی به اطلاعات مربوطه را در اپلیکیشن های تولیدی توسعه دهندگان ممکن می کند.

اگر شما هم از برنامه نویسان اندروید هستید و ایده ای برای استفاده از Google Fit SDK دارید برای کسب اطلاعات بیشتر به این پست رسمی از سوی گوگل مراجعه کنید.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato