رمزنگاری ایمیل، توییت و استاتوس های فیسبوک با ShadowCrypt

رمزنگاری ایمیل، توییت و استاتوس های فیسبوک با ShadowCrypt

پس از انتشار حرف های ادوارد اسنودن، سرویس های بسیاری، مانند Silent Circle، جهت رمزنگاری راحت تر و امنیت بیشتر معرفی شدند. یکی از جدید ترین این ابزار ها، ShadowCrypt نام دارد. افزونه ای که ایمیل ها، استاتوس های فیسبوک، توییت ها و دیگر محتوای ارسال شده در شبکه های اجتماعی را رمزنگاری می کند.

پس از نصب، باید برای هر وبسایت یا ایمیل ارسال شده، یک کلید رمزنگاری تولید کنید. سپس می توانید این کلید ها را به افرادی که می خواهید پست های خود را با آن ها به اشتراک بگذارید، بدهید. این افراد نیز باید کاربر این سرویس باشند، در غیر این صورت ترکیبی بی معنی از کاراکتر های مختلف مشاهده خواهند کرد.

در حالیکه افزونه ی ShadowCrypt از کروم استور یا وبسایت رسمی اش قابل دریافت است، سازندگان آن در دانشگاه های کالیفرنیا برکلی و مریلند هنوز درحال تحقیق و توسعه آن هستند.

یکی از این محققین، Devdatta Akhawe، هم اکنون به عنوان مهندس امنیت در Dropbox در حال فعالیت است. به گفته وی، هدف این افزونه اثبات این است که روش های رمزنگاری می توانند قدرتمند بوده و با شبکه های اجتماعی مشهور نیز سازگار باشند.

با توجه به امنیت نه چندان بالای فیسبوک، واتس اپ و دیگر سرویس های مشابه، استفاده از ابزار هایی مانند ShadowCrypt هیچ ضرری نخواهد داشت. نظر شما چیست؟

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/ShadowCrypt.mp4"]

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato