مدیرعامل شیائومی: احتمالا تا 5 الی 10 سال آینده بزرگترین تولید کننده تلفن همراه دنیا باشیم

مدیرعامل شیائومی: احتمالا تا 5 الی 10 سال آینده بزرگترین تولید کننده تلفن همراه دنیا باشیم

تقریبا ۴ سال و نیم پیش هیچ کس حتی اسم شیائومی را هم نشنیده بود، چرا که در آن زمان شرکتی با چنین عنوانی وجود خارجی نداشت. اگرچه هنوز هم مردم در اروپا، آمریکا و اغلب کشورهای آسیایی و آفریقایی حضور چینی ها را حس نکرده اند اما، شیائومی با همان بازار محدود، در مقام سومین تولید کننده تلفن های همراه قرار دارد.

هدف بعدی چیست؟ تبدیل شدن به بزرگ ترین شرکت تولید کننده و کسب مقام اولی. مدیرعامل شیائومی، آقای لی جون در این مورد سخنانی ارائه داده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

شیائومی حالا بیشتر از LG، لنوو، HTC، سونی و بسیاری دیگر از کمپانی های تولید کننده تلفن همراه، دستگاه می فروشد اما هدف چینی ها رسیدن به جایگاهی است که اپل و سپس سامسونگ آن را اشغال کرده اند.

مدیرعامل شیائومی، لی جون که حالا بیست و سومین مرد پولدار چین است و لقب "اپل چین" را از آن خود کرده معتقد است می تواند در عرض ۵ الی ۱۰ سال آینده، سامسونگ و اپل را پشت سر بگذارد و به مقام اول برسد. پس با این دیدگاه، باید انتظار داشته باشیم که به زودی محصولات شیائومی را در بازارهای جهانی مشاهده کنیم.

شیائومی مجموعا ۶۰ میلیون کاربر فعال دارد و تا انتهای ۲۰۱۵، این رقم قرار است به ۲۰۰ میلیون برسد. یعنی چینی ها قصد دارند تا انتهای سال بعد بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه تلفن همراه دیگر را در کشورهای تحت حمایت خود به فروش برسانند.

در ماه جولای، شیائومی در رتبه پنجم قرار داشت و حالا به جایگاه سومی رسیده. بنابراین لی جون باید برنامه ریزی دقیقی برای بازارهایی که تلفن های همراهش قرار است در آن ها عرضه شود داشته باشد.

نظرات ۳۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato