رونمایی از خودروی برقی دانشگاه آزاد؛ برنامه ریزی برای تولید انبوه

رونمایی از خودروی برقی دانشگاه آزاد؛ برنامه ریزی برای تولید انبوه

خودروی برقی دونفره با وزن ۸۰ کیلو که توسط دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد قزوین تولید شده است، امروز در مراسمی با حضور مدیران و مسئولان رونمایی شد.

در این مراسم، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با ابراز خوشحالی از ساخت این محصول توسط دانشجویان و اساتید، اظهار کرد: باید برای تولید انبوه خودروی برقی برنامه ریزی داشته باشیم.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

وی افزود: جای خوشحالی است که دانشجویان دانشگاه آزاد خودرویی تولید کرده اند که هیچگونه آلودگی تولید نمی کند و هیچ بار ترافیکی ندارد.

حمید میرزاده گفت: باید با شهردار صحبت کنیم تا راه هایی برای تولید انبوه این خودروی شارژی پیدا کرده و بتوانیم این محصولات را در اختیار مردم قرار دهیم.

مراسم رونمایی از خودروی برقی 80 کیلویی دانشگاه آزاد
مراسم رونمایی از خودروی برقی ۸۰ کیلویی دانشگاه آزاد

همچنین در این مراسم نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: این خودروی برقی در مسیر استفاده درست از محیط زیست و تبدیل انرژی الکتریسیته به فسیلی است که در سال های آینده به روان شدن ترافیک شهرها کمک بسیاری خواهد کرد.

ابوترابی با تقدیر از تلاش این دانشگاه برای حمایت از فعالیت های دانش بنیان افزود: کاهش مصرف انرژی و افزایش بهروری، از سرمایه های نایاب و گران بها به شمار می روند که همگی باید در این مسیر گام برداریم.

این خودرو که با یک بار شارژ می تواند مسیر ۲۰۰ کیلومتری را بپیماید، ۱۲۰ سانتیمتر عرض و ۲ متر طول دارد که برای حل مشکلات پارکینگی تهران و دیگر کلانشهر های کشور به کار رود.

زمان شارژ شدن کامل این وسیله نقلیه الکتریکی ۳ ساعت است. برای ساخت این خودرو با ۴۵۰ قطعه، محققان دانشگاه آزاد قزوین حدود یک سال وقت صرف کرده اند.

در این مراسم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به همراه مسئولان حاضر، از دیگر دستاوردهای پژوهشگران این واحد دانشگاهی همچون موتور سیکلت الکتریکی، خودروی الکتریکی دونفره و موتور سیکلت چهارچرخ پاراکس بازدید کردند.

خودروهای برقی، از جمله وسایل نقلیه دوستدار محیط زیست هستند که علاوه بر عدم آلودگی هوای شهرها می توانند در کاهش مصرف انرژی های سوختی نیز نقش بسزایی داشته باشند.

نظرات ۵۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato