پذیرش شکست یا دورخیز برای گامی بزرگ؟ پایان مرحله اول برای گوگل گلس

پذیرش شکست یا دورخیز برای گامی بزرگ؟ پایان مرحله اول برای گوگل گلس

گوگل گلس در طی ماه های گذشته، روزهای سختی را پشت سر گذاشت. این دستگاه خلاقانه، زمانی که از سمت گوگل برای اولین بار معرفی شد، شگفتی زیادی را در میان کاربران به وجود آورد، اما اکنون آمار و ارقام نشان می دهد که توسعه دهندگان چندان به این محصول توجه نمی کنند و کاربران مرحله بتا نیز استفاده زیادی را از عینک خود به عمل نمی آورند.

همین دلایل برای گوگل کافی بود تا پایان برنامه Google Glass Explorer را اعلام نماید. این برنامه به عموم مردم اجازه می داد تا با پرداخت ۱۵۰۰ دلار صاحب عینک گوگل شوند و به این شرکت در آزمایش نسخه بتا کمک نمایند.

با این حال گوگل نگاهی دیگر به ماجرای تعطیل شدن Google Glass Explorer دارد؛ به گفته مسئولین این شرکت عینک گوگل سرانجام موفق شده از آزمایشگاه Google X فارغ التحصیل شود و به عنوان دپارتمانی جداگانه فعالیت خود را دنبال نماید.

نکته جالب در این ماجرا تغییر مدیریت عینک گوگل است. بر اساس آنچه که گوگل اعلام کرده، مسئولیت این دستگاه از هم اکنون برعهده Tony Fadell است. Tony مدیر مجموعه Nest به شمار می رود که پیش از این به مبلغ ۳.۲ میلیارد دلار توسط گوگل خریداری شده بود.

Fadell در زمینه سخت افزار تجربه بسیاری دارد و همین موضوع می تواند آینده را برای گوگل گلس روشن نماید. Fadell پیش از راه اندازی Nest، در اپل مسئولیت پروژه های آیفون و آیپد را بر عهده داشت و بر همین اساس از دانش زیادی در حوزه سخت افزار، برخوردار است.

Fadell در رابطه با مسئولیت جدیدش چنین گفته است: «تلاش های اولیه ای که در زمینه گوگل گلس شکل گرفت به ما کمک کرد تا آنچه که برای کاربران و سازمان ها مهم است را شناسایی کنیم. اکنون من بسیار هیجان زده هستم تا با کمک تیم گوگل گلس، تجربیات به دست آمده را به محصولی جدید منتقل نمایم.»

به نظر شما گوگل گلس می تواند در آینده ابزارهای پوشیدنی جایی داشته باشد؟

نظرات ۱۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato