مشکل داغ شدن اسنپدراگون ۸۱۰ بهانه است؛ سامسونگ می خواهد روی پای خود بایستد

مشکل داغ شدن اسنپدراگون ۸۱۰ بهانه است؛ سامسونگ می خواهد روی پای خود بایستد

استفاده ی سامسونگ از پردازنده های اگزینوس در پرچمدار بعدی اش، گلکسی اس ۶، شاید ربطی به مشکل ایجاد حرارت بیش از حد پردازنده جدید کوالکام، اسنپدراگون ۸۱۰ نداشته باشد. به نظر می رسد که سامسونگ قصد دارد تا با غول سازنده چیپست های موبایل به مبارزه رفته و اگزینوس به کار رفته در گلکسی اس ۶ را با تکنولوژی ۱۴ نانومتری بسازد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

منابع کره ای می گویند چیپست های اسنپدراگون ۸۱۰ و اگزینوس ۷۴۲۰ هر دو در پرچمداران امسال مورد استفاده قرار خواهند گرفت اما سامسونگ تصمیم گرفته تا از چیپست ساخت خود در پرچمدار بعدی اش بهره گیرد؛ این در حالیست که اسنپدراگون ۸۱۰ قبلا در تلفن هایی نظیر ال جی G Glex 2 و شیائومی Mi Note به کار گرفته شده است.

پس از مشکلات مربوط به داغ شدن بیش از حد سری ۵ از پردازنده های اگزینوس، سامسونگ این مشکل را به شکل کامل در سری جدید این محصولات مرتفع ساخته و حال به اعتماد به نفس کاملی رسیده و قصد استفاده از چیپست اگزینوس ۷۴۲۰ را در پرچمدار جدیدش دارد.

مقایسه اسنپدراگون ۸۱۰ و سری ۷ از پردازنده های اگزینوس، هنوز اندکی زود به نظر می رسد. باید منتظر بمانیم و ببینیم سامسونگ با گلکسی اس ۶ چه خواهد کرد. البته چیزی که مشخص است، اگزینوس سری ۷ با تکنولوژی ۱۴ نانومتری تولید خواهد شد و این در حالیست که کوالکام برای آخرین نسل از چیپست های خود، اسنپدراگون ۸۱۰، از تکنولوژی ۲۰ نانومتری بهره گرفت. استفاده از تکنولوژی ۱۴ نانومتری به معنای داشتن چیپستی کوچکتر و از سوی دیگر تولید حرارت و مصرف انرژی کمتر خواهد بود.

چیپست های کوالکام تا به حال نسبت به سایر پردازنده ها چند برتری داشتند، یکی از همین برتری ها، استفاده از مودم های LTE چند بانده بر روی چیپست های اسنپدراگون بود. حال سامسونگ هم به تکنولوژی LTE (در دسته بندی ۹) دست یافته و قادر است تا آن را بر روی چیپ هایی که با فناوری ۲۰ نانومتری ساخته می شوند پیاده سازد. لازم به ذکر است که مودم های LTE اسنپدراگون همچنان بر روی چیپ هایی با تکنولوژی ۲۸ نانومتری قرار می گرفتند.

در هر صورت، اسنپدراگون ۸۱۰ به طور کامل بهینه شده تا با کیفیت ۴K قادر به رمز گذاری، رمز گشایی و استریم ویدئو باشد. باید منتظر بمانیم و ببینیم که سامسونگ در اگزینوس جدیدش چگونه با این قابلیت ها به مبارزه خواهد پرداخت. در این اواخر، چیپست های ساخت سامسونگ ثابت کرده اند که چیزی محصولات کوالکام کمتر نداشته و گاها پا به پای آن ها جلو آمده اند. به نظر شما اگزینوس ۷۴۲۰ پس معرفی و انجام بنچمارک ها، قادر است اسنپدراگون ۸۱۰ را به زانو در آورد؟

نظرات ۲۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato