همه چیز درباره آیفون 13
پایان عمر ویندوز RT رسما اعلام شد

پایان عمر ویندوز RT رسما اعلام شد

مایکروسافت آخرین تولید کننده تبلت های مبتنی بر ویندوز RT بود و حالا این غول نرم افزاری اعلام کرده که از این پس دیگر هیچ محصولی را همراه با این نسخه از ویندوز تولید نخواهد کرد.

یکی از سخنگویان این کمپانی نیز تأیید کرده که شرکت مذکور دیگر تبلت های لومیا ۲۵۲۰ مبتنی بر ویندوز RT را تولید نمی کند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

وی اظهار داشت: «ما دیگر لومیا ۲۵۲۰ را تولید نخواهیم کرد؛ با این حال آنها که هنوز هم علاقمند به خرید این محصول هستند می توانند به سایت مایکروسافت، خرده فروشی ها وابسته به آن و فروشندگان شخص ثالث مراجعه نمایند.»

تأیید این خبر یک هفته پس از آن صورت می گیرد که کمپانی یاد شده فاش ساخت تولید سرفس ۲ را که یک مدل دیگر مبتنی بر نسخه یاد شده است، متوقف می کند.

در ابتدای امر، محصولات شرکت هایی نظیر لنوو، ایسوس، سامسونگ و دل از ویندوز RT پشتیبانی می کردند با این حال، همه تولید کنندگان تبلت به خاطر فروش پایین و عدم علاقمندی مشتریان به این نوع از محصولات، به کارگیری نسخه یاد شده از ویندوز را کنار گذاشتند.

به نظر می آید که در بازار رو به رکود تبلت، تولید گجت های مبتنی بر معماری ARM از سوی مایکروسافت تصمیم درستی نبوده است.

فقدان اپلیکیشن های مبتنی بر فناوری تاچ، مود دسکتاپ سردرگم کننده و نام گذاری عجیب و غریب باعث شده که ویندوز RT به تجربه ای ناموفق برای این شرکت تبدیل شود.

علاوه بر این، اغلب تولید کنندگان PC بیشتر به تبلت های ویندوزی ۷ و ۸ اینچی مبتنی بر چیپست های اینتل علاقه نشان داده اند.

حالا تمام چشم ها به ویندوز ۱۰ دوخته شده. کمپانی مورد بحث نیز برخی امکانات این نسخه از ویندوز را برای تلفن ها به نمایش گذاشته است با این همه هنوز هم روشن نشده که آیا عاقبت یک محصول ۷ یا ۸ اینچی بهره مند از ویندوز ۱۰ و مبتنی بر معماری ARM ارائه خواهد شد یا خیر.

یک نسخه پیش نمایش از ویندوز ۱۰ ویژه تبلت ها نیز برای دستگاه های ۸ اینچی و بالاتر طراحی شده، اما مایکروسافت از هر گونه اظهار نظر در رابطه با طرح هایش برای تولید تبلت های مبتنی بر فناوری ARM خودداری کرده.

با پایان عمر سرفس ۲ و افزایش فروش این مدل از تبلت ها به خاطر ارائه نسخه قدرتمند تر سرفس پرو ۳، روشن است که مایکروسافت تمرکز خود را روی تولید تبلت های حرفه ای تر اینتلی اش خواهد گذاشت. از این پس دیگر ویندوز RT خاطره ای دور خواهد بود.

نظرات ۲۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato