همه چیز درباره آیفون 13
مدیر برند اکس باکس از موفقیت سونی و مایکروسافت می گوید

مدیر برند اکس باکس از موفقیت سونی و مایکروسافت می گوید

فیل اسپنسر، مدیر برند اکس باکس در مایکروسافت، به خوشرویی خوش اخلاقی شهرت بسیار دارد. وی در مدت زمان اندکی که کشتی بحران زده بخش اکس باکس را به عهده داشت، توانست آن را به ساحل امنی هدایت کند و نظاره گر رقیبی باشد که حالا با او فاصله بسیاری دارد.

حقیقت این است که مایکروسافت با یک رونمایی فاجعه بار از اکس باکس وان، اعتبار خود را در بازاری که برنده نسبی آن بود از بین برد و حالا اسپنسر طی طرحی چندین ساله سعی دارد دوباره مایکروسافت را به اوج برساند و تعریف و تمجید از رقیبی چون سونی، روز به روز از بار منفی پیرامون برند اکس باکس می کاهد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در فروش کلی و جهانی، مایکروسافت در تعقیب سونی است و بخش عظیمی از بازار اروپا را به ژاپنی ها باخته اند اما در آمریکا اوضاع متفاوت است. اگرچه در آمریکای شمالی هم باز پلی استیشن ۴ پرفروش ترین کنسول به حساب می آید اما اکس باکس وان بسیار نزدیک به آن حرکت می کند.

وی در مصاحبه ای که با GamesRadar انجام داد، به مسئله موفقیت کنسول ها اشاره نمود: «من چند باری این را گفته ام، اما چهار سال پیش، زمانی که این مصاحبه ها را می کردم، مرتبا پرسیده می شد 'آیا مردم باز هم به کنسول احتیاج دارند؟' یا 'آیا کنسول ها دیگر نمرده اند؟ همه دارند روی تلفن های شان بازی می کنند.'».

وی رقابت با سونی را مثبت می داند و از نگاه او، همین عامل سبب شده که هر دو شرکت در زمینه تولید کنسول های بازی موفق باشند و بتوانند محصولاتی با کیفیت بالا تولید نمایند. وی به فروش بیست میلیونی پلی استیشن ۴ اشاره می کند و می گوید مایکروسافت نسبت به سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷، اکس باکس وان های بیشتری نسبت به اکس باکس ۳۶۰ فروخته است.

طی مدت زمانی مشابه، اکس باکس ۳۶۰ تقریبا ۱۲ میلیون فروش داشت و حالا اسپنسر خوشحال است که اگر چه به ۲۰ میلیون پلی استیشن ۴ نرسیده اند، حداقل توانسته اند از ۱۲ میلیون گذر کرده و رکورد جدیدی در تاریخ اکس باکس به ثبت برسانند. این روند در پایان سال و زمانی که انحصاری های بزرگ مایکروسافت منتشر شوند ادامه خواهد یافت و سال ۲۰۱۵ قطعا به کام مایکروسافت خواهد بود.

وی در مورد نینتندو و کنسول بعدی اش می گوید: «ما [مایکروسافت و سونی]، هر دو خیلی عالی کار می کنیم، و من فکر می کنید نینتندو نقشه هایی برای آینده دارد. من نمی دانم که NX چیست اما فوق العاده است که ببینیم تجارت [کنسول های بازی] رو به تکامل است.»

هفته آینده، گیمزکام ۲۰۱۵ در یکی از بزرگ ترین و مهم ترین کشورهای اروپایی، آلمان، برگزار خواهد شد و اسپنسر و تیم اش امید دارند تا با نمایشی جذاب، بازار اروپا را هم به چنگ آورند.

او کاملا از برتری سونی آگاه است: «سونی کارش را در این بازارها بسیار خوب انجام می دهد و توانستند موفقیتی در آن منطقه به دست آورند. من به کارهایی که انجام می دهند توجه می کنم، چرا که واقعا کارشان عالی است و می خواهم مطمئن شوم که در مسیر موفقیت، هوشمندانه عمل می کنیم».

بازار آمریکای لاتین تا حدودی با برند اکس باکس صمیمانه تر برخورد می کند و حالا با توجه به رفع ممنوعیت ها در بازار چین، مایکروسافت می تواند ورودی رویایی به بازاری یک میلیارد نفره داشته باشد.

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato