احساس امنیت بیشتر دوچرخه سواران در کنار خودروهای بدون راننده گوگل

اتومبیل های خودران گوگل به گونه ای طراحی شده اند که همواره هوشیار و محتاط باشند و البته ظاهراً در برخی مواقع آنها بیش از حد احتیاط به خرج می دهند. در همین راستا به تازگی دوچرخه سواری در یکی از انجمن های آنلاین اینترنتی، از تجربه ی خودش در مورد حضور در کنار این خودروها نوشته؛ تجربه ای که به نوعی جالب و قابل توجه محسوب می شود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

دوچرخه سوار مذکور می گوید به چهار راهی در شهر رسیده که یک اتومبیل خودران در آنجا توقف داشته، بسیاری از دوچرخه سوارن اندکی حرفه ای تر وقتی مجبور می شوند از حرکت باز بی ایستند به حرکتی با عنوان "track-stand" روی می آورند.

طی این حرکت فرد با کمی چرخاندان رکاب ها رو به جلو و عقب، تعادلش را حفظ می نماید و دیگر پاهایش را روی زمین نمی گذارد. ظاهراً اتومبیل هوشمند کمپانی ساکن کوپرتینو در مقابل چنین اقدامی ترجیح می دهد کمی صبر نماید و سپس با سرعتی بسیار آهسته تصمیم به حرکت می گیرد.

دوچرخه سوار حاضر در چهار راه در همین لحظه قدری به جلو رکاب زده و سپس به عقب تا تعادلش را حفظ نماید و خودروی گوگل بلافاصله متوقف می شود، طبق شواهد موجود چنین روندی برای مدت دو دقیقه تکرار می گردد و هر بار ماشین مانتین ویویی ها رفتاری مشابه بروز می دهد.

دوچرخه سواری که تجربه یاد شده را روایت می کند، می گوید: "افرادی که در درون خودرو حاضر بودند از وضعیت پیش آمده به شدت خنده شان گرفته بود و سعی می کردند مواردی در لپ تاپ هایشان وارد کنند، تصورم بر این است تلاش داشتند برای ماشین تعریف نمایند چطور با چنین شرایطی باید مواجه شده و رفتار درست در چنین وضعیتی چیست."

اگر واقع بینانه به آنچه رخ داده بنگریم به یقین تصمیم اتخاذ گشته از جانب اتومبیل خودران گوگل بهترین تصمیم ممکنه نبوده و این ماشین نتوانسته تلاش دوچرخه سوار برای ایستا ماندن وسیله نقلیه اش را درک کند، اما در عین حال نباید فراموش نمود انسان ها در حین رانندگی کمترین توجه ممکن را به دوچرخه سواران دارند و از سوی دیگر یک ماشین بدون راننده به خاطر سوء ظن هایی که در موردش موجود است باید دو چندان احتیاط به خرج دهد.

نکته ی مهم اینجاست که فرد سوار بر دوچرخه در اظهارت اش عنوان نموده: "در کنار خودروی فاقد راننده نسبت به نمونه هایی که انسان هدایتشان می کند، احساس امنیت بیشتری داشته ام."

گفتنی است اتفاق مذکور در شهر آستین ایالت تگزاس، جایی که گوگل به تازگی مجوز به آزمون گذاشتن خودروهایش را در جاده های عمومی دریافت نموده رخ داده. ساکنین مانتین ویو پیش از حضور در شهر مورد بحث باور داشتند با توجه به خودروهای سنگینی که در این محدوده تردد دارند می توانند تجربه های جدیدی کسب کرده و سطح هوشمندی و عملکرد دستاورد هایشان را بهبود بخشند.

گوگل طی ماه های اخیر تصمیم گرفته به شکل دقیق آمار تصادفات مربوط به ماشین های فاقد راننده خود را اعلام نماید و تا به امروز در تمامی سوانح این خودروها تقصیری نداشته و عامل اصلی پدید آمدن حادثه انسان هایی بوده اند که در رانندگی مرتکب تخلف یا اشتباه شده اند.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟